Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Szkoła z Rybna w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować

2013-06-26 21:40:00 (ost. akt: 2013-06-26 21:36:32)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie reprezentowała województwo warmińsko – mazurskie w Finale II Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować"

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu wzięła udział w II Ogólnopolskim Konkursie „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Celem konkursu organizowanego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest propagowanie podstawowych czynności ratujących życie wśród uczniów klas I – III.

W I etapie laureatami zostało 5 szkół z każdego województwa, w tym szkoła z Rybna. II etap odbył się 22 kwietnia w Suszu. Oceniane były tam zajęcia pokazowe prowadzone przez nauczycieli dla swoich podopiecznych według zgłoszonego wcześniej scenariusza. Placówkę z Rybna reprezentowali uczniowie z klasy drugiej z wychowawczynią panią Małgorzatą Urbańską. 14 maja ogłoszono wyniki etapu wojewódzkiego.

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie zajęła I miejsce i reprezentowała województwo warmińsko-mazurskie w finale konkursu, który odbył się 4 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej ARENA URSYNÓW w Warszawie.

Drużyna w składzie: Zuzanna Chylińska, Julita Loźniewska, Szymon Piórkowski i Karol Wiergowski z nauczycielką Małgorzatą Urbańską rywalizowała z 15 szkołami–reprezentantami województw. Po emocjonujących zmaganiach uczestnicy otrzymali medale i upominki. Poza głównym konkursem odbył się również konkurs Kibice z sercem. Drużynie dopingowali: Kacper Krezymon, Oliwier Laskowski, Julia Ludwikowska i Kamila Muchowska. Uczniowie przygotowali: hasła, strój i transparenty. Jerzy Owsiak pogratulował szkole dojścia do finału.

SP Rybno

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages