Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Odwiedził nas ambasador Wielkiej Brytanii


2013-06-25 11:54:08 (ost. akt: 2013-06-25 11:57:18)
Od lewej Zbigniew Witkowski, marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, ambasador Robin Barnett, Łukasz Witkowski, wójt Edmund Ligman i Marcin Witkowski

Od lewej Zbigniew Witkowski, marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, ambasador Robin Barnett, Łukasz Witkowski, wójt Edmund Ligman i Marcin Witkowski

Autor zdjęcia: archiwum UG Rybno

Ambasador Robin Barnett tak zachwycił się Gminą Rybno, że postanowił przyjeżdżać tu częściej, aby wypoczywać, ale i nawiązać kontakty biznesowe.

Ambasador Wielkiej Brytanii Robin Barnett odwiedził Gminę Rybno. Swoją trzydniową wizytę Robin Barnett rozpoczął 22 czerwca na terenie Gminy Rybno, gdzie uroczyście przywitał go marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin wraz z wójtem Gminy Rybno – Edmundem Ligmanem.

Wizyta ma związek z przypadającą w tym roku 540. rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika. Robin Barnett odwiedzi miejsca związane z działalnością polskiego astronoma, m.in. Olsztyn, Frombork i Lidzbark Warmiński. Zapozna się także z dziedzictwem kulturowym regionu oraz jego turystyczno-gospodarczym potencjałem. Podczas sobotniej wizyty w Gminie Rybno ambasador spotkał się z miejscowym przedsiębiorcą Łukaszem Witkowskim, producentem i eksporterem kominków i mebli na rynek brytyjski. W niedzielę szef dyplomacji przebywał na terenie Lubawy, gdzie odwiedzał tamtejsze firmy oraz wypoczywał.

W ostatnim dniu 24 czerwca, Ambasador Robin Barnett spotkał się z młodzieżą z Zespołu Szkół w Rybnie. Był oczarowany postawą młodzieży i ich wiedzą oraz znajomością języka angielskiego.

— Ambasador był zachwycony naszymi pięknymi terenami, podobał mu się panujący u nas ład, porządek i spokój — powiedział wójt Edmund Ligman. — Myślał, że Rybno, to miasteczko. Mówił, że Rybno jest czyste, zadbane, "poukładane". Zapewnił, że wróci tu nie raz, żeby wypoczywać, ale i nawiązać współpracę biznesową.

mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tamten #1126241 | 77.103.*.* 26 cze 2013 20:17

  Tak wróci na pewno.... do wioski zwanej Polską. Przestańcie głupoty pisać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. olo #1126211 | 83.3.*.* 26 cze 2013 19:48

  jestem ciekaw j panie Wójcie jak tam z pana angielskim odbył pan pogawędkę z gościem z Angli

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ??? #1125400 | 88.199.*.* 26 cze 2013 06:09

   Może ktoś mi wytłumaczy dlaczego na jednym zdjęciu w tle znajdują się flagi na masztach a na najwyższym z nich jest umieszczona niebieska szmata zwana flaga unii a nie flaga Polski?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages