Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Uczniowie SP w Rybnie na wycieczce "Szlakiem Programu Infrastruktura i Środowisko"

2013-06-29 13:09:11 (ost. akt: 2013-06-29 10:15:35)

Autor zdjęcia: nadesłała Anna Rykaczewska

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie wzięła udział w II edycji wydarzenia edukacyjno-promocyjnego pod nazwą ,,Szlakiem Programu Infrastruktura i Środowisko”.

Dla szkół w całej Polsce przygotowano 100 bezpłatnych wyjazdów autokarowych do ponad 40 miejsc realizacji projektów unijnych, które otrzymały wsparcie z Programu Infrastruktura i Środowisko. Należało w wyznaczonym dniu rozwiązać quiz oraz prawidłowo wypełnić formularz kontaktowy.

Dzięki szybkiemu zgłoszeniu udało się wygrać wycieczkę dla 32 uczniów szkoły. Organizator wskazał jako miejsce realizacji Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu, gdzie w 2012r. zakończyła się realizacja projektu ,,Racjonalizacja gospodarki odpadami komunalnymi i rekultywacja składowisk odpadów”. 10 czerwca 2013r. uczniowie wyjechali na wycieczkę. Odbyły się tam ciekawe zajęcia w sali edukacyjnej, a następnie zwiedziliśmy przedsiębiorstwo. Na jego terenie znajdują się składowiska oraz nowoczesne sortownie i kompostownie. Młodzież zdobyła dodatkową wiedzę na temat właściwej gospodarki odpadami i zapobiegania marnowaniu cennych surowców. Po zajęciach grupa miała zapewniony obiad na Starym Mieście w Elblągu.

Uczestnicy wyjazdu otrzymali plecaki, lornetki, latarki, notesy i długopisy.

Projekt Wycieczki Szlakiem Programu Infrastruktura i Środowisko jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach pomocy technicznej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Anna Rykaczewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages