Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Hartowiec. Pierwsze plenerowe Diecezjalne Dni Młodzieży

2013-08-04 16:04:23 (ost. akt: 2013-08-04 16:09:22)
Młodzież podczas sobotniego koncertu Tomasza Kamińskiego

Młodzież podczas sobotniego koncertu Tomasza Kamińskiego

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska 


Po raz pierwszy w Hartowcu odbyły się Diecezjalne Dni Młodzieży "Małe Rio". Te duchowe spotkania młodych były takim lokalnym odpowiednikiem tych w Rio de Janeiro z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Od 23 do 28 lipca Ojciec Święty, Franciszek uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro w Brazylii. W wielu innych miejscach świata, jak i Polski w tym czasie równolegle odbywały się spotkania młodych ludzi. W naszej diecezji toruńskiej takie rekolekcje dla młodych zorganizowano w Diecezjalnym Ośrodku Rekolekcyjnym w Hartowcu, który znajduje się nad jeziorem, i do którego należą m.in. park i boisko. 


Gościnni mieszkańcy


Dni Młodzieży nad Jeziorem Hartowieckim rozpoczęły się w czwartek, 25 lipca i trwały do ubiegłej niedzieli, a uczestniczyło w nich ok. 150 osób z różnych zakątków diecezji toruńskiej, m.in. z Torunia, Grudziądza, Wąbrzeźna, Nowego Miasta Lubawskiego, Brodnicy, Lubawy, czy Lidzbarka Welskiego. W czasie tych kilku dni odbywały się msze święte, adoracje, konferencje, modlitwy, świadectwa zaproszonych gości i dzielenie się z młodymi swoimi doświadczeniami życiowymi, uwielbienie tańcem, a także koncerty w plenerze (m.in. Tomasza Kamińskiego i zespołu reggae Bethel z Wrocławia). Konferencje głosił Robert Tekieli, znany dziennikarz radiowy i pisarz. W piątek odbyła się msza św. z ks. biskupem Andrzejem Suskim, ordynariuszem diecezji toruńskiej, który zapowiedział, że choć początki są skromne, to na terenie ośrodka jest dużo miejsca, by się rozwijać.

— W sobotę w nocy był punkt kulminacyjny Dni Młodzieży, gdyż poprzez transmisję na żywo z Rio de Janeiro, młodzież łączyła się duchowo z papieżem i obecnymi tam młodymi ludźmi z całego świata — powiedział ks. Sławomir Skonieczka, proboszcz parafii Hartowiec.


Młodzież nocowała w domach mieszkańców wsi i w namiotach, za co organizatorzy są bardzo wdzięczni. 


Będą kolejne


— Diecezjalne Dni Młodzieży zorganizowano, by łączyć się z młodzieżą całego świata i dać świadectwo przynależności młodych diecezjan do Jezusa Chrystusa. Te rekolekcyjne dni były takim duchowym mostem łączącym nas z Rio. W przyszłości chcemy je kontynuować w Hartowcu. Tegoroczne Dni Młodzieży były udane, mam nadzieję, że młodzież jest zadowolona — dodał ks. Artur Szymczyk, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Katarzyna Michalska

k.michalska@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. uczestniczka #1164668 | 82.160.*.* 8 sie 2013 06:14

  Coś pięknego ! przeżycie takich DDM sobota była dniem szczególnym była dniem kiedy to wiele osób zostało uzdrowionych duchowo , zostało od szatana odciętych ! Z każdym dniem coraz bardziej zawierzamy się Bogu i to mu oddajemy całe życie. Niech się dzieję wola Boga :)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. tyt #1162484 | 88.199.*.* 5 sie 2013 23:55

   Bethel!!!!!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ona #1161453 | 82.160.*.* 4 sie 2013 21:02

   czy tylko ja przegapiłam to spotkanie, czy też infoarmacja była słaba, jestem spoza Hartowca, ale chętnie w takim spotkaniu wzięłabym udział; to taka mała lekcja dla księży - docierajcie do nas za pomocą internetu - TO CZYTAMY i chcemy rozmawiać o nas, Bogu, życiu i naszych poglądach...

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages