Piątek, 26 maja 2017. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

XVI Bieg Niepodległości. Galeria zdjęć

2013-11-15 14:41:12 (ost. akt: 2013-11-15 14:25:31)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

11 listopada od wczesnych godzin przedpołudniowych w centrum miejscowości Rybno gromadzili się organizatorzy, biegacze, kibice i mieszkańcy Gminy Rybno, którzy chcieli uczestniczyć w sportowym uczczeniu 95. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Uroczyste obchody 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji ojczyzny, następnie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jeglii oraz z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie przedstawiły program artystyczny o tematyce patriotycznej.

Jako pierwsze na trasę "biegu otwarcia" wystartowały najmłodsze dzieci, które wraz z opiekunami zmagały się z 300 metrowym dystansem. W biegu tym pobiegło 102 dzieci, a wśród nich najmłodszy uczestnik biegu - 15 miesięczny Marcel Kowalewski.

W kolejnej części obchodów rocznicy odzyskania niepodległości odbyły się przemówienia okolicznościowe a chwilę potem wystartował bieg pod hasłem "Przegonić raka", w którym pobiegło ponad 40 osób popierających kampanię społeczną "Rak. To się leczy!". Następnie rozpoczęły się biegi w poszczególnych kategoriach wiekowych, gdzie na trasach o zróżnicowanym dystansie rywalizowało łącznie 314 osób. Zwycięzcy poszczególnych biegów otrzymali atrakcyjne nagrody i pamiątkowe statuetki.

Natomiast na wszystkich zawodników i kibiców czekała gorąca grochówka podawana z kuchni polowej przez strażaków z OSP Rybno. Strażacka grochówka cieszyła się ogromnym powodzeniem a osoby poczęstowane bardzo ją chwaliły. W sumie wydano kilkaset porcji zupy.

Wójt Gminy Rybno Edmund Ligman dziękuje organizatorom, sędziom, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej, strażakom z jednostek OSP w Dębieniu, Koszelewach, Rumianie, Rybnie i Żabinach oraz wszystkim innym osobom, które wsparły organizację XVI Biegu Niepodległości w Rybnie.

Kategoria: kl. I - II SP
Dziewczęta
1. Marta Miesiekowska Złotowo
2. Agata Karbowska Rybno
3. Sylwia Kliniweska Zabiny
4. Julia Podowska Prusy
5. Emilia Pleta Tuczki
6. Julia Zdunek Rybno

Chłopcy
1. Filip Sztejka Rybno
2. Antoni Rydel Rumian
3. Łukasz Lewandowski Rybno
4. Damian Dębski Rybno
5. Wojciech Sztejka Rybno
6. Kacper Bartwicki Rumian

Kategoria: kl. III - IV SP

Dziewczęta
1. Emilia Fafińska Złotowo
2. Nicola Kozłowska Złotowo
3. Edyta Kliniweska Żabiny
4. Oliwia Gajek Żabiny
5. Zuzanna Kreńska Żbiny
6. Oliwia Jarzembek Jeglia

Chłopcy
1. Mateusz Lewandowski Rybno
2. Maciej Żuralski Mroczno
3. Sebastian Gawryński Tuczki
4. Michał Ruciński Rumian
5. Bartosz Uzarski Rybno
6. Filip Rydel Rumian

Kategoria: kl. V - VI SP

Dziewczęta

1. Agata Chechłowska Mroczno
2. Patrycja Rozentalska Rybno
3. Sylwia Żórańska Mroczno
4. Emilia Stepnowska Rybno
5. Marta Sokołowska Rybno
6. Julia Piórkowska Rybno

Chłopcy
1. Kacper Kowalewski Rybno
2. Stanisław Ossowski Starogard Gdański
3. Hubert Obuchowicz Dywity
4. Adrian Wasielewski Gralewo
5. Jakub Góralski Rybno
6. Jakub Truszczyński Rybno

Kategoria: kl. I - III Gimnazjum

Dziewczęta
1. Kamila Pawłowska Kurzętnik
2. Patrycja Kielbratowska Starogard Gdanski
3. Patrycja Cejrowska Starogard Gdański
4. Martyna Pokojska Żabiny
5. Katarzyna Wiergowska Rybno
6. Agata Wysocka Grądy

Chłopcy
1. Maciej Nowakowski Lubawa
2. Konrad Szczęsny Dywity
3. Paweł Pietras Iława
4. Łukasz Kalninowski Gralewo
5. Damian Komorowski Kopaniarze
6. Dawid Karczewski Rybno

Kategoria: 16 - 35 lat

Kobiety
1. Monika Jackiewicz Kazanice
2. Martyna Konarzewska Działdowo
3. Agata Kołecka Iława
4. Justyna Podowska Tuczki
5. Lidia Domeracka Żabiny
6. Aneta Ludwikowska Rybno
7. Sylwia Jakubowska Rybno

Mężczyźni
1. Mateusz Jackiewicz Lubawa
2. Kamil Krauze Wołomin
3. Rafał Słupski Lubawa
4. Krzysztof Szałła Grabacz
5. Mateusz Gniewkowski Tuczki
6. Rafał Gniazdowski Rybno

Kategoria: 36 lat i powyżej

Kobiety
1. Lucyna Petka Starogard Gdański
2. Dorota Kawka Lubawa
3. Bożena Rozentalska Żabiny
4. Joanna Kempkowska Rybno
5. Janina Podowska Prusy
6. Magdalena Góralska Rybno

Mężczyźni

1. Mariusz Pawłowski Bratuszewo
2. Tomasz Petrykowski Iława
3. Mariusz Kiełpiński Starogard Gdański
4. Marian Jakubowski Rybno
5. Piotr Chyrzyński Naguszewo
6. Zbigniew Domeracki Żabiny


Sponsorzy XVI Biegu Niepodległości w Rybnie:

Starostwo Powiatowe ,Urząd Gminy Rybno, LGD Ziemia Lubawska, ABP Computer Piotr Adrowski, Bank Spółdzielczy w Działdowie z siedzibą w Lidzbarku O/Rybno, Market „Rybka” M. Szczepańska, Firma „Monter” Witold Ćwiek, Restauracja Jezioranka i PHU „Ostoja” Piotr Rynkowski, Market „Delikata” J. A. Tanasiewicz, „Pryzmat” Usługi Geodezyjne , Market Delikatesy oraz FHT J. M. Mederscy, Firma budowlana „KIM”, Butik „Dana” Beata Wiergowska, Sklep AGD „NEONET” w Rybnie, Biuro Rachunkowe „Ekspert” E. Rogowska , Biuro Rachunkowe Agnieszka Angowska, Firma „Halex” Leszek Zakrzewski, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie, Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Działdowie, Firma „Nore” Kazimierz Okołowski, Firma „Mazur” Usługi Autokarowe Jędrzej Podowski, „MATERBIUR” Robert Niedźwiedzki, „AJGA” Działdowo Jerzy Stankiewicz, „Becker- Reisen” Anna Dreschler, Firma Usługowo-Handlowa Hanna, Adam Malinowscy, Restauracja „Świtezianka” Maria Raczyńska, Direx I. D. Prudzyńscy Sulejówek, FHU Paweł Krezymon Gralewo Stacja, Apteka „Pod Miłorzębem” Jolanta Pieper, P.H.U. EWITA Dawid Karbowski, „EUROSTYL” Łukasz Witkowski, Sklep metalowy „TRUX-BUD” M. Truszczyńska, „Maximus Broker” Firma Ubezpieczeniowa, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Józef Malinowski

Jolanta Jendrycka
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages