Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Urodziny marchewki u przedszkolaków

2014-04-09 08:39:46 (ost. akt: 2014-04-09 08:45:29)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Oddziale Przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Rybnie w gr. II dzieci wesoło świętowały Dzień Marchewki.

Tego dnia dzieciaki przyszły ubrane na pomarańczowo, a na początku zajęć, wspólnie z wychowawczynią, wykonały „marchewkowe czapeczki”. Oczywiście, jak przystało na dzień marchewkowy, zajęcia rozpoczęły się krótką prezentacją „solenizantki” – jej zalet, walorów i sposobów wykorzystania.

Dzieci rozpoznawały marchewkę za pomocą zmysłów, poznały jej budowę, określały wielkość, przeliczały oraz tworzyły zbiory, ale przede wszystkim degustowały sok, ciasto i koreczki marchewkowe. Następnie odbywały się zabawy, tańce i konkursy przy piosence pt. „Urodziny marchewki”.

Ten dzień stał się także okazją do zachęcenia całej społeczności szkolnej do spożywania marchewki. Rodzice przedszkolaków chętnie przygotowali marchewkowe dania, a dzieci częstowały wszystkich, zarówno dorosłych – nauczycieli, pracowników szkoły, jak i starszych kolegów tymi smakołykami wykrzykując jednocześnie hasło: „Gotowana, czy surowa- marchewka jest bardzo zdrowa”.

Uczniowie klas starszych zainteresowali się akcją zorganizowaną przez najmłodszych, chętnie próbowali dań i czytali przygotowane przez dzieci transparenty. Mamy nadzieję, że dzięki temu zmienią się nawyki żywieniowe chociażby części uczniów.

Żaneta Kowalewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages