Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Kolejne niewybuchy znaleziono w lesie koło Rybna

2014-04-14 15:56:31 (ost. akt: 2014-04-14 15:59:16)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Już po raz drugi w ostatnich dniach w gminie Rybno znaleziono niewybuchy, pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Także tym razem o odkryciu powiadomili policję pracownicy firmy wykonującej roboty w jednym z tutejszych lasów.

Na wskazane przez nich miejsce miejsce został skierowany patrol lidzbarskich policjantów z pirotechnikiem z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie. 
- Jak się okazało, w lesie ponownie natrafiono na granaty moździerzowe (sześć sztuk), pociski artyleryjskie (siedem) oraz zapalniki (pięć). Policjanci zabezpieczyli ten teren i powiadomili saperów z Jednostki Wojskowej w Olsztynie - informuje działdowska policja.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej pracownicy tej samej firmy odkryli kilkanaście granatów moździerzowych, dziesięć pocisków artyleryjskich i 20 zapalników. Policja ostrzega, że pociski wykorzystywane przez wojsko zachowują swoje "właściwości wybuchowe" niezależnie od daty produkcji. Dlatego nie wolno ich dotykać. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba powiadomić policję lub inne służby.ako

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wojal #1375238 | 82.160.*.* 14 kwi 2014 20:59

  W tym roku masowo pokazały się kamienie na polach, oraz niewypały w lasach. Należy zachować szczególną ostrożność w lasach w rejonie "Białego Mostku". Pokusa dla zbieraczy złomu może zakończyć się tragicznie. Saperzy powinni cały teren przeszukać i oczyścić.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages