Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Tajemnice Kosmosu dla Seniorów. SeniorStars – Astronomia i Gwiazdy dla Seniora

2014-05-25 12:30:23 (ost. akt: 2014-05-25 08:35:22)

Już w czwartek, 29 maja 2014 roku w Rybnie rozpoczynają się kolejne zajęcia z cyklu „ SeniorStars – Astronomia i Gwiazdy dla Seniora”. Pierwsze zajęcia poprowadzi Michał Juszczakiewicz, znany jako twórca i prowadzący program „Od Przedszkola do Opola”, który zaprezentuje swój film dokumentalny „Tajemnice grobu Kopernika” oraz przedstawi najnowsze odkrycia z życia i działalności Mikołaja Kopernika.

Każdy, kto ukończył 60 lat może bezpłatnie wziąć udział w projekcie realizowanym przez Fundację Nicolaus Copernicus. Fundacja środki na realizacje projektu pozyskała w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Podczas zajęć ich uczestnicy poznają najnowsze odkrycia dotyczące Kosmosu, planety i gwiazdy, nauczą się posługiwać mapami nieba oraz teleskopami. Nauczą się również orientacji na niebie. Bardzo przystępne wykłady oraz naukę obserwacji nieba poprowadzą m.in. naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zaplanowany jest również wyjazd do Torunia i Grudziądza dla wszystkich uczestników zajęć.

„Nasze zajęcia będą prowadzone w sposób prosty i nieskomplikowany. Wykłady będą zrozumiałe i przystępne dla każdego, niezależnie od wykształcenia czy wykonywanego zawodu. Zajęcia skierowane są do wszystkich, którzy ukończyli 60 rok życia, niezależnie od wykształcenia czy miejsca zamieszkania. Każdy z uczestników zajęć bezpłatnie otrzyma roczną prenumeratę pisma Urania –Postępy Astronomii, mapę nieba oraz weźmie udział w wycieczce do Grudziądza i Torunia. Zaplanowano także sesje obserwacyjne, na który zapewniamy bezpłatny transport” – mówi pomysłodawca projektu - Robert Szaj z Fundacji Nicolaus Copernicus.

Zajęcia będą odbywały się od maja do grudnia 2014 średnio co dwa tygodnie w Rybnie i Kurzętniku. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wszystkie zainteresowane osoby uczestniczeniem w projekcie w Rybnie lub w Kurzętniku proszone są o kontakt i zapisanie się na zajęcia pod numerem telefonu 515 399 040 lub email : copernicus@ekoprussia.home.pl „Po zapisaniu się na zajęcia każdy uczestnik otrzyma szczegółowy harmonogram zajęć” – mówi szef projektu Robert Szaj.

„Cieszę się, że po raz drugi Departament Polityki Senioralnej w Ministerstwie Pracy docenił nasz projekt, który przeszedł przez bardzo gęste sito komisji konkursowej. W zeszłym roku o naszych zajęciach informowały m.in. TVP Regionalna i główne wydanie Wiadomości TVP” – dodaje Szaj.

Pierwsze zajęcia w Rybnie rozpoczną się 29 maja 2014 r. o godzinie 17.00 w Sali Restauracji Świtezianka przy ul. Sportowej 22a.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages