Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Sześćset dzieci bawiło się na imprezie

2014-06-04 19:33:37 (ost. akt: 2014-06-04 19:19:54)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

31 maja przy Zespole Szkół w Rybnie, tradycyjnie już po raz kolejny odbył się Festyn Rodzinny. Uroczystość rozpoczęła się koncertem Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Rybna.

Organizatorzy przygotowali szereg bezpłatnych atrakcji, takich jak: urządzenia rekreacyjne (zjeżdżalnia, suchy basen, trampolina), pokazy walk rycerskich, występy szczudlarzy, pokazy ratownicze strażaków, występy artystyczne.

Zobacz: Parlamentarzystki z Gimnazjum nr 1 w Działdowie

Przygotowano wiele konkursów m.in. konkurs z języka angielskiego i niemieckiego, konkurs promujący gwarę lubawską, konkurs wiedzy o Gminie Rybno i jej zabytkach, konkurs wiedzy o Powiecie Działdowskim i Ziemi Lubawskiej, konkurs wiedzy o Welskim Parku Krajobrazowym i ekologii. Nie zabrakło również konkursów dla maluchów pt. „Nasze bajki, legendy i ich postacie”. W przerwach, czas urozmaicali swoimi występami artystycznymi, uczniowie Zespołu Szkół w Rybnie.
Dla spragnionych była kawiarenka ze wspaniałymi ciastami, kawą, herbatą napojami i lodami oraz stoisko z bigosem i swojskim smalcem itp. Każde dziecko natomiast mogło skorzystać z bezpłatnej porcji frytek.

W czasie festynu można było zadbać o zdrowie i skorzystać z porady medycznej: zmierzyć ciśnienie i zawartość cukru we krwi, a także skontrolować wagę i wzrost. Strażacy przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy. Przybyli na imprezę mogli wziąć udział w loterii fantowej, strzelnicy, a wielkim powodzeniem wśród dzieci, których wg szacunków na Festynie bawiło się ok. 600, cieszyło się malowanie twarzy, malowanie skamielin oraz konkurs „płukania złota”. Uczniowie zachęcali także do kupna wyrobów, które powstały podczas zajęć artystycznych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także konkursy sportowe. Wśród nagród do odbioru były piłki, kurtki, koszulki sportowe i nagrody ufundowane przez sponsorów.
Impreza zakończyła się występem gwiazdy wieczoru, zespołu disco-polo „BASTA”.
Fundusze zebrane podczas Festynu przeznaczone zostaną na zakup stojaków rowerowych. Komitet Organizacyjny składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, dzięki którym można było przeprowadzić wiele atrakcji towarzyszących Festynowi oraz strażakom za zabezpieczenie porządku.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages