Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Festyn Rodzinny w Rumianie

2014-06-28 11:00:00 (ost. akt: 2014-06-27 20:39:04)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

W Rumianie na boisku przy Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego odbył się festyn rodzinny, który stał się już tradycją i organizowany jest każdego roku na powitanie lata.

Ta cykliczna impreza ma na celu umożliwienie wzajemnego poznania się oraz integrację mieszkańców Rumiana i okolicznych miejscowości, a także zachęcanie do podejmowania wspólnych działań na rzecz środowiska lokalnego. W organizację imprezy zaangażowali się nauczyciele miejscowej szkoły, Rada Sołecka wsi Naguszewo – Groszki, a także Ochotnicza Straż Pożarna z Dębienia i Rumiana.

Tegoroczny festyn pod hasłem „Na szlaku ginących zawodów” zgromadził wielu mieszkańców, którzy całymi rodzinami postanowili spędzić niedzielne popołudnie na wspólnej zabawie.

Pierwszym punktem bogatego programu było przedstawienie pt. „Kukułka” w wykonaniu uczniów. Niezwykle barwny, z głębokim przesłaniem montaż muzyczno-literacki bardzo zainteresował zebranych widzów. Wszystkim podobał się też wokalno-taneczny występ dzieci z oddziału przedszkolnego.

Największą atrakcją festynu była możliwość odbycia wędrówki w czasie i spróbowania swoich umiejętności lepienia naczyń glinianych na drewnianym kole garncarskim pod okiem i z pomocą instruktora, artysty garncarza. Przy tym stanowisku przez cały czas znajdowała się spora grupa zainteresowanych i kolejka chętnych do sprawdzenia się w rzemiośle garncarskim.

Kolejną atrakcją były warsztaty gipsowe pod hasłem „Ptaki z wiejskiego podwórka”. Przygotowane odlewy gipsowe chętni mogli własnoręcznie pomalować, ozdobić i zabrać do domu jako pamiątkę świetnej, rodzinnej zabawy. Zainteresowanie wzbudzała też wystawa pięknych prac z haftu krzyżykowego. Ręcznie zdobione tkaniny za pomocą igły i kolorowych nici przedstawiały nieco już zapomnianą sztukę wymagającą zarówno zmysłu artystycznego, jak i ogromnej cierpliwości.

Dużo radości sprawiało dzieciom malowanie twarzy w najróżniejsze wzory i przejazd przez wieś bojowym wozem strażackim. Ogromne emocje towarzyszyły rozgrywkom i zabawom sportowym dla drużyn złożonych z rodziców i dzieci. Zawody przeprowadzone zostały na boisku wielofunkcyjnym, gdzie było przeciąganie liny, konkurencje zręcznościowe, wyścigi z piłką i skakanką.

Zobacz: Lidzbarkiem rządzili krwiodawcy!

Na festynie podsumowano akcję zbiórki nakrętek pod hasłem „Odkręcamy-pomagamy”. Dzięki pomocy uczniów, rodziców i przyjaciół akcja nabrała rozgłosu oraz tempa i w ten sposób można było pomóc w rehabilitacji Natalki z Działdowa.

W to niedzielne popołudnie dopisała też pogoda i podsumowując można stwierdzić, że rodzinny festyn w Rumianie był niezwykle udany, a czas w rodzinnym gronie spędzony na świeżym powietrzu.

Grzegorz Wiergowski

Tylko ciekawe informacje


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages