Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Groźne pożary w Dłutowie i Żabinach. Straty 130 tys. zł

2014-08-23 10:15:24 (ost. akt: 2014-08-23 10:46:16)

Autor zdjęcia: KP PSP Działdowo

Do dwóch groźnych pożarów w zabudowaniach gospodarskich doszło na terenie powiatu działdowskiego.

Najpierw przed południem 19 sierpnia, z nieustalonych jeszcze przyczyn, powstał pożar w oboro-stodole na terenie gospodarstwa przy ul. Polnej w Dłutowie. Kiedy na miejsce dojechali miejscowi strażacy, pożarem było już całkowicie objęte poddasze budynku, na którym zgromadzone były płody rolne. Na parterze budynku znajdował się inwentarz, który właściciele ewakuowali jeszcze przed przybyciem strażaków. W działaniach brało udział 6 zastępów straży pożarnej. Straty materialne oszacowano wstępnie na około 50 tys. zł. Spaleniu i zniszczeniu uległa słoma, zboże i maszyny rolnicze.


Po godzinie 16 do podobnego pożaru doszło na terenie jednego z gospodarstw w Żabinach, tym razem na skutek nieostrożności podczas prowadzonych prac gospodarskich. Spaleniu i zniszczeniu również uległ cały budynek oraz zgromadzone wewnątrz zboże, siano, sprzęt rolniczy i pasze. Starty oszacowano na około 80 tys. zł. W działaniach brało udział 5 zastępów straży pożarnej. Działania w obydwu przypadkach trwały kilka godzin, gdyż strażacy musieli usuwać z budynków palące się siano i słomę, prowadząc jednocześnie dogaszanie.

oprac. mł. bryg. Leszek Góralski – oficer prasowy KP PSP w Działdowie

Zobacz: Prace drogowe na głównej ulicy DziałdowaTylko ciekawe informacje

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages