Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Debata z seniorami na temat bezpieczeństwa

2015-03-01 13:29:33 (ost. akt: 2015-03-01 13:33:11)

Autor zdjęcia: źródło: KWP Olsztyn

Działdowscy policjanci we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno zorganizowali debatę społeczną na temat bezpieczeństwa pod hasłem „Kieruj się rozsądkiem”.

Przedmiotem spotkania, w którym uczestniczyli seniorzy z gminy Rybno, były zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz zagrożenia dot. działalności oszustów na szkodę osób w podeszłym wieku.

Debata odbyła się w piętek późnym popołudniem w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rybnie. Debatę otworzył wójt gminy Tomasz Węgrzynowski oraz mł. insp. Artur Jasionowski I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Działdowie.

Pierwsza część debaty dotyczyła oszustw dokonywanych na osobach w podeszłym wieku. Policjanci przybliżyli najbardziej znane metody przestępców wyłudzających pieniądze, w tym najbardziej powszechną metodę „na wnuczka”. W trakcie prezentacji uczestnicy zapoznali się również ze sposobami postępowania, które z pewnością pomogą uchronić się przed zgubną działalnością oszustów.

Druga część debaty dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Policjanci przybliżyli dane statystyczne dot. wypadków drogowych, najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych, zasady poruszania się po drodze, a także sposób postępowania w przypadku, kiedy stajemy się uczestnikami lub świadkami kolizji lub wypadku drogowego.

Mieszkańcy gm. Rybno mogli również naocznie przekonać się o skuteczności elementów odblaskowych i ich wpływie na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Po każdym bloku tematycznym toczyła się dyskusja, a policjanci odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa. Na zakończenie debaty każdy z uczestników otrzymał ulotki profilaktyczne oraz opaskę odblaskową.

Źródło: KWP Olsztyn


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. senior #1680603 | 79.110.*.* 3 mar 2015 22:53

  Bardzo dobrze,że są takie spotkania. Dla uzupełnienia tych informacji polecam ciekawą relację na ten temat z innego regionu. Warto dzielić się doświadczeniami by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji: http://www.radiownet.pl/publikacje/o-nas zym-bezpieczenstwie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. :) #1678618 | 176.103.*.* 1 mar 2015 20:24

  Sami policyjni praktycy omawiali metodę oszustów na tzw.wnuczka:):)Ciekawe ile zatrzymań sprawców tych oszustw mają na swoim koncie-hahahahahahahaha Metoda na wnuczka przeszła do lamusa.Teraz modna jest wyłudzenie metodą na tzw.policjanta.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages