Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Nasi gimnazjaliści jak zawsze najlepsi. Etap wojewódzki konkursu o parkach krajobrazowych

2015-04-06 10:12:24 (ost. akt: 2015-04-06 10:19:22)

Autor zdjęcia: archiwum WPK

27 marca w Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbył się etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu wiedzy Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej - Curie w Rybnie (reprezentujące Welski Park Krajobrazowy) okazało się bezkonkurencyjne.

W rywalizacji wzięło udział sześć wyłonionych we wcześniejszych etapach drużyn, reprezentujących poszczególne parki krajobrazowe naszego województwa.

Zmagania konkursowe składały się z dwóch części. Podczas pierwszej gimnazjaliści rozpoznawali gatunki chronionych roślin i zwierząt, natomiast na drugą składał się test wiedzy. W obu częściach bezkonkurencyjni okazali się uczniowie reprezentujący Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rybnie (Welski Park Krajobrazowy). Drużyna w składzie Agata Rogożyńska, Agata Szczepańska, Renata Bańka, Dawid Szczawiński prowadzona przez Małgorzatę Rolkę i Mirosława Szczepańskiego zwyciężyła tegoroczny finał wojewódzki i tym samym będzie reprezentować w dniach 25-29 maja nasze województwo (podobnie jak w latach ubiegłych) na finale ogólnopolskim, który organizowany będzie przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Ponadto Agata Rogożyńska zwyciężyła w klasyfikacji indywidualnej uzyskując 103 punkty na 110 możliwych do zdobycia.
Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rybnie, reprezentujące Welski Park Krajobrazowy zdobyło 385,5 pkt. Drugie miejsce przypadło Gimnazjum w Grabowie - Wałdykach, reprezentujące PK Wzgórz Dylewskich - 372,5 pkt, a trzecie Gimnazjum nr 4 w Mrągowie im. Stefana "Grota" Roweckiego, reprezentujące Mazurski Park Krajobrazowy - 363,5 pkt.

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages