Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

„Królewna Śnieżka” - w rolę postaci bajki wcielili się rodzice uczniów

2015-04-09 20:40:57 (ost. akt: 2015-04-09 20:50:32)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Dzień 27 marca był wyjątkowym dniem dla Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie. Tego dnia życie szkolne koncentrowało się wokół sceny. Działo się tak oczywiście za sprawą Międzynarodowego Dnia Teatru oraz obchodów związanych z powitaniem wiosny.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, która ukazała się zarówno w prasie jak i na stronie internetowej placówki, w naszej szkole odbyła się premiera przedstawienia teatralnego pt. „Królewna Śnieżka” przygotowanego pod kierunkiem wychowawcy kl. I- Karoliny Januszewskiej.

Spotkanie otworzyła i powitała zgromadzonych uczestników dyrektor szkoły pani Hanna Kirchhof, która w swoim przemówieniu powiedziała, że „w dzisiejszym skomputeryzowanym świecie bardzo ważne jest, aby wprowadzić teatr w życie od najmłodszych lat. Formy teatralne stanowią nie tylko wspaniałą rozrywkę, ale w niesamowity sposób otwierają przed ludźmi nowe możliwości.

W rolę postaci bajki wcielili się oczywiście sami rodzice uczniów i dali oni z siebie wszystko, aby uszczęśliwić swoje pociechy. Wspólnie wykonana dekoracja, przepiękne stroje, oprawa muzyczna, a przede wszystkim gra aktorów sprawiły, że wszyscy z zapartym tchem, a niektórzy nawet z otwartymi buziami śledzili przebieg wydarzeń. Dzieci były dumne, że mają tak wspaniałych rodziców. Były też zachwycone, że mogły zobaczyć swoich najbliższych w zupełnie innych rolach. Rodzice wspaniale ukazali charakter bajki i wprowadzili wiele nowoczesnych i humorystycznych akcentów. Było to niesamowite przeżycie nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli, pracowników szkoły i wszystkich gości, którzy zasiedli na widowni. Wychowawca – Karolina Januszewska dziękuje rodzicom za ogromne zaangażowanie przy spektaklu, miłą współpracę oraz gratuluje odniesionego sukcesu i zapowiada, że na pewno znów spotkamy się w nowej bajce.

Gdy emocje opadły nastąpiło podsumowanie wyników wiosennych konkursów. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody, które wręczyła dyrektor szkoły pani Hanna Kirchhof. Ponadto tego dnia odbył się m.in. Festiwal Piosenki o tematyce wiosennej oraz wybór Miss Wiosny klas 0-III oraz klas IV-VI. W radosnych nastrojach wszyscy uczniowie wrócili do swoich domów. I oto w życiu chodzi , bo: ″Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat″.

Karolina Januszewska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages