Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Geocertyfikat dla Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie

2015-04-17 14:50:49 (ost. akt: 2015-04-17 14:58:48)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W środę (15 kwietnia) w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku odbyło się wręczenie Geocertyfikatów.

Geocertyfikat to wojewódzki tytuł nadawany placówkom oświatowym, które w swoich działaniach edukacyjnych i wychowawczych wyróżniają się podejmowaniem zagadnień georóżnorodności otoczenia.

W przedsięwzięciu udział wzięło 41 przedszkoli i szkół z województwa warmińsko-mazurskiego. W ramach działań związanych z otrzymaniem geocertyfikatu Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie utworzyła przyszkolne lapidarium. Zostały tam zgromadzone i oznaczone skały z najbliższej okolicy. Nowo utworzone miejsce edukacji wyposażone zostało w zegar słoneczny, tablice informacyjne: „Prawie milion lat temu był tu lodowiec”, „Skały wokół nas”.

Ponadto w oddziale przedszkolnym został urządzony kącik geologiczny, odbyło się spotkanie z geologiem, warsztaty paleontologiczno-plastyczne z udziałem rodziców, został ogłoszony wakacyjny konkurs „Zostań łowcą skał”, warsztaty z garncarstwa: „Palec drąży skałę”, szkolenie dla nauczycieli województwa warmińsko-mazurskiego „Lodowiec tu był”, powstał scenariusz (16 godzin zajęć) „Skały i skamieniałości- ślady przeszłości” dla uczniów kl. I-III, w ramach projektu: z małej szkoły w wielki świat. W oparciu o realizację scenariuszy nauczyciele mogą rozwijać kompetencje matematyczne i naukowo-techniczne oraz umiejętność uczenia się.

Wszystkie podjęte inicjatywy geologiczne spowodowały iż kapituła przyznała naszej placówce Geocertyfikat. Jest to wielkie wyróżnienie i radość, że inicjatywy geologiczne zostały dostrzeżone i nagrodzone. Wszystkie działania spowodowały, iż uczniowie naszej placówki mogli odbyć wycieczkę w czasie geologicznym a jednocześnie zaobserwować zmieniające się oblicze naszej planety.

Hanna KirchhofCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages