Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Światowy Dzień Ziemi w SP w Rybnie

2015-05-10 14:32:31 (ost. akt: 2015-05-10 14:36:25)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie odbył się apel z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „Z ENERGIĄ ZMIEŃMY ŹRÓDŁA”.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Tomasz Stepnowski - leśniczy Leśnictwa Kostkowo, Henryk Wiśniewski - sołtys naszej miejscowości i pielęgniarka - Urszula Zawadzka oraz rodzice.

Tegoroczne obchody poświęcone były promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Apel rozpoczęli uczniowie z klasy V a, którzy przedstawili prezentację multimedialną pt. „Odnawialne źródła energii”. Następnie drugoklasiści przedstawili inscenizację „Dbajmy o Matkę Ziemię”. Słowami wierszy i piosenek przekazali jak ważna jest ochrona naszej planety oraz wykorzystanie energii odnawialnej.

Wcielając się w postać Matki Ziemi, Słońca i zwierząt zachęcali do podejmowania działań ekologicznych. Natomiast w Teleexpresie ekologicznym „Ziemia - zielona wyspa” propagowali rady na odpady odwołując się do przysłowia: Jeśli chcesz zmienić świat – zacznij od siebie.

Kolejnym punktem uroczystości był pokaz mody odnawialnych źródeł energii: słonecznej, wiatrowej, wodnej, geotermalnej i biomasy.

Na zakończenie najważniejszego święta ekologicznego pan Stepnowski przedstawił prezentację multimedialną pt. „Wejście do lasu”, w której zaprezentował rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Ponadto w swojej prelekcji zachęcał, aby wszyscy dbali o czystość lasu i otaczającego środowiska.

Bożena Kamińska, Natalia SontowskaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages