Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Pierwsze zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości

2015-05-21 11:46:19 (ost. akt: 2015-05-21 11:49:44)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Policjanci drogówki podczas pełnienia służby na terenie gminy Rybno zatrzymali auto, którego kierowca poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 105km/h. Kierujący stracił prawo jazdy a jego portfel uszczuplił się o 500 złotych.

Do zdarzenia doszło 20 maja o godzinie 14.30 w jednej z miejscowości w gminie Rybno. — Policjanci dokonujący pomiaru prędkości pojazdów poruszających się w tym rejonie, zarejestrowali samochód marki vw golf jadący w obszarze zabudowanym z prędkością 105km/h — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. 
— Kierowcę auta zatrzymali do kontroli i poinformowali o jej przyczynie, wskazując pomiar prędkości na rejestratorze. Poinformowali go również o konsekwencjach szybkiej jazdy. W myśl nowych przepisów, kierowcy golfa, mieszkańcowi Olsztyna, policjanci zatrzymali prawo jazdy (na najbliższe 3 miesiące) oraz ukarali mandatem w wysokości 500 zł. 29-latek nie kwestionował decyzji mundurowych.
Jeśli kierowca w ciągu tych 3 miesięcy, zostanie przyłapany na ponownej jeździe za kierownicą pojazdu, to termin zakazu zostanie przedłużony o kolejny kwartał.

oprac.mcz

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. BRAWO #1740231 | 46.77.*.* 22 maj 2015 21:24

  Do LOSOT. To dla twojego bezpieczeństwa, twojego zdrowia, dla twoich bliskich a nie widz mi się. Jeździmy bardzo ale to bardzo niebezpieczne i nieodpowiedzialnie, jesteśmy butni i zadufani na drodze. Jeździmy poprostu za szybko i tyle. Jasne zdążyć się może że się przekroczy np.20 km w terenie zabudowanym choć jazda 50 w terenie zabudowanym jest super i bardzo fajną miła sprawą i czuję się z tym bardzo dobrze że przestrzegam przepisy i daje przykład innym a inni mnie. Więc moto. Przestrzeganie zasad ruchu drogowego jest miłe i można być z siebie dumnym że się pokazuje innym że można jak się chce. Pozdrawiam

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. losot #1739799 | 109.243.*.* 22 maj 2015 10:37

  Wprowadzone zmiany naruszają konstytucyjną zasadę „ne bis in idem” i mogą być zaskarżone jako niekonstytucyjne, a Europejski Trybunał Praw Człowieka wypowiadał się już w podobnych sprawach. Zasada ta wyraża zakaz wielokrotnego karania (stosowania środka represyjnego) tej samej osoby fizycznej za popełnienie tego samego czynu zabronionego. Zdaniem profesora nowe przepisy naruszą art. 2 (zasada państwa prawnego), 45 ust. 1 (prawo do sprawiedliwego rozstrzygnięcia sprawy) oraz art. 42 ust. 2 (prawo do obrony) konstytucji. Ponadto kontrowersyjny projekt jest niezgodny z prawem europejskim (art. 4 protokołu nr 7 do Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności) i może być skarżony przez polskich obywateli do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. xxx #1739460 | 82.160.*.* 21 maj 2015 22:14

   Z radarem zapraszam się ustawić na trasie Tirów z piaskiem od Gralewa do Hartowca to dopiero będa sie sypać mandaty i zabierane Prawa Jazdy

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages