Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Strażacy z Rybna na Ogólnopolskich Mistrzostwach w Ratownictwie

2015-06-16 19:47:44 (ost. akt: 2015-06-16 19:59:08)

Autor zdjęcia: Robert Soboczyński

Ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie uczestniczyli w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które w dniach 5-7 czerwca odbyły się w malowniczo położonej Gminie Barczewo na Warmii.

Łącznie w zawodach wystartowało niemal 130 zawodników reprezentujących 32 zespoły ratownicze z całego kraju (między innymi Bielsko-Biała, Kraków, Katowice, Gdańsk, Poznań, Warszawa). Wśród uczestników zmagań ratowniczych znajdowali się strażacy, ratownicy medyczni, przedstawiciele straży miejskiej, członkowie Grup Ratowniczych Polskiego Czerwonego Krzyża, a także reprezentanci Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM i inne osoby.

W ciągu trzech dni zmagań drużyny musiały sprawdzić się w różnorodny sposób. Był test pisemny dotyczący segregacji rannych w wypadku masowym, wyczerpujący sprawdzian wysiłkowy - cross fit, symulowane zdarzenie masowe oraz szesnaście innych inscenizacji tragicznych zdarzeń związanych z zatrzymaniem krążenia i urazami. Z takimi przypadkami ratownicy podczas swojej służby muszą mierzyć się często. Konkurencje związane z ratowaniem życia ludzkiego zlokalizowane były na terenie całej Gminy Barczewo.

Ostatecznie ochotnicy z Rybna zdobyli w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Ratownictwie 18 miejsce wśród 32 startujących ekip. Swój start w zawodach strażacy uważają za udany biorąc pod uwagę fakt, że był to ich debiut na tak dużej i profesjonalnej pod względem organizacyjnym imprezie, w której współzawodniczyły jedne z najlepszych zespołów ratowników w Polsce.

Jednostkę OSP Rybno reprezentowali: Marcin Pienicki, Michał Cieciński, Maciej Maciejewski i Patryk Soboczyński. Drużynie towarzyszył Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie Robert Soboczyński.

Michał CiecińskiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages