Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Festyn rodzinny z okazji Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach

2015-06-22 21:41:45 (ost. akt: 2015-06-23 11:37:15)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach odbył się festyn rodzinny, zorganizowany z okazji Dnia Patrona szkoły. W tym roku, spośród wielu polskich mistrzów olimpijskich, na patrona wybrano mistrzynię , multimedalistkę olimpijską - Justynę Kowalczyk i zaprezentowano jej sylwetkę.

Festyn, jak co roku, miał charakter rodzinny, miał sprzyjać wspólnemu spędzaniu czasu przez członków rodzin oraz integracji społeczności lokalnej. Rodzicom uczniów oraz mieszkańcom Żabin, Tuczek, Rapat, Prus, Gralewa Stacji i gościom z innych miejscowości zapewniono rozrywkę poprzez występy artystyczne uczniów szkoły i zabawę przy muzyce w wykonaniu miejscowego zespołu muzycznego Golden Boys.

Festyn służył też propagowaniu zdrowego, aktywnego spędzania wolnego czasu, co zrealizowano poprzez konkurencje sportowe, mecz piłki nożnej między uczniami Szkoły Podstawowej z Żabin i zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej z Koszelew oraz zabawy na sprzęcie rekreacyjnym.
Na uroczystość przybyło bardzo wielu mieszkańców, co ucieszyło społeczność szkolną, gdyż w założeniach impreza miała sprzyjać wspólnej zabawie dzieci i rodziców, oderwaniu się dorosłych od codziennych obowiązków, spotkaniom towarzyskim i spędzeniu wolnego czasu inaczej niż zwykle. Organizacja festynu miała też służyć temu, aby szkoła kojarzyła się nie tylko z nauką, obowiązkami, ocenami, ale też z miejscem, w którym jest fajna zabawa, przyjaźń, gdzie można miło i pożytecznie spędzić czas.

Festyn zaszczycili swoją obecnością: Tomasz Węgrzynowski – wójt Gminy Rybno, Jan Sokołowski – Inspektor ds. oświaty w Gminie Rybno, Grzegorz Rozentalski – radny z Żabin, Jolanta Kozłowska - sołtys Żabin, dzięki czemu impreza nabrała doniosłego charakteru.

Dyrektor szkoły-Ewa Kopańska - podziękowała Radzie Rodziców, sponsorom i pracownikom szkoły za trud włożony w przygotowanie imprezy. Dzięki Radzie Rodziców można było zjeść karkówkę lub kiełbaski z grilla, zapiekanki, hamburgery, ciasto. Dyrektor szkoły podziękowała następującym sponsorom: Pani Wiesławie Bastek z Gralewa Stacji, która wykonała własnoręcznie piękne ozdoby do domu i ogrodu, Państwu Gabrieli i Ireneuszowi Jarzynkom - właścicielom drogerii Wiktoria w Rybnie, Pani Magdalenie Góralskiej - właścicielce sklepu odzieżowego w Rybnie, Panu Andrzejowi Budzyńskiemu - właścicielowi drukarni i sklepu papierniczego w Działdowie oraz Państwu Kolaj- właścicielom sklepu z firankami w Działdowie.

Szczególne podziękowania złożono Państwu Bożenie i Grzegorzowi Rozentalskim, którzy zorganizowali i sfinansowali z własnych środków i ze środków pozyskanych od sponsorów wyjazd uczniów szkoły do kina w Dniu Dziecka.
W czasie festynu miało miejsce piękne wydarzenie. Wiktor Rozentalski z Żabin, który wylosował nagrodę specjalną (tablet), ufundowaną przez pracowników szkoły, przekazał ją swojemu młodszemu koledze, którego spotkały ostatnio trudne wydarzenia życiowe. Pracownicy szkoły składają Wiktorowi gratulacje i podziękowania za tak wspaniały gest i godną podziwu postawę.

Dyrektor szkoły i cała społeczność szkolna dziękują wszystkim, którzy przybyli na festyn, dzięki czemu była to udana impreza, a szkoła mogła zaprezentować się w środowisku lokalnym i pochwalić się talentami swoich uczniów.

Ewa Kopańska - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. informator #1761505 | 83.28.*.* 24 cze 2015 08:55

    Chętne osoby na stanowisko dyrektora szkoły zapraszam do konkursu na dyrektora SP Lidzbark szczegóły www.bip.umig.lidzbark.pl/?a=2578

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages