środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

W nagrodę pojechali na wycieczkę

2015-08-09 12:56:05 (ost. akt: 2015-08-09 10:00:10)

Autor zdjęcia: archiwum ZS Rybno

W dniach 25 lipca - 1 sierpnia uczniowie Zespołu Szkół w Rybnie wzięli udział w polsko-niemieckim studyjnym spotkaniu przyrodniczym młodzieży.

Organizatorem spotkania były dwa zaprzyjaźnione parki Welski Park Krajobrazowy i Naturpark Dromling we współpracy z Zespołem Szkół w Rybnie.
W wymianie młodzieży wzięła udział dziesięcioosobowa grupa uczniów pod opieką nauczycieli: Ewy Golder, Justyny Podowskiej, Karola Rykaczewskiego. Wyjazd do Niemiec i udział w wymianie to nagroda dla szkoły za współpracę szkoły z WPK, a szczególnie za osiągnięcia uczniów w reprezentowaniu parku podczas tegorocznej edycji konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski (III miejsce w finale krajowym). Podczas wyjazdu uczniowie mieli możliwość zwiedzania ciekawych przyrodniczo i kulturowo miejsc na terenie Niemiec min. Magdeburg, Wolfsburg, Naturpark Dromling, uczestniczenia w zajęciach przyrodniczych oraz „treningu” w komunikowaniu się z uczestnikami ze strony niemieckiej w j. niemieckimi j. angielskim. Doświadczenia zdobyte podczas wyjazdu zapewne wpłyną na dalszy rozwój edukacyjny uczniów. Podziękowania dla organizatorów wyjazdu – dyrektorów i pracowników parków oraz dla nauczycieli – opiekunów.

Magdalena Anczykowska
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. welka #1797708 | 37.248.*.* 19 sie 2015 18:51

  zgadzam się że dzieci zostały oszukane, gdyż był obiecywany wyjazd na wymianę polsko- niemiecką i miało jechać kilka dzieci i z Lidzbarka . Faktycznie dyrektor ma się czym pochwalić - szkoda słów, najlepiej oszukać niewinne dzieci. WSTYD!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. NAGŁAŚNIAJCIE OSZUSTWA "WŁADZY" #1795571 | 109.243.*.* 16 sie 2015 18:46

  NAGŁAŚNIAJCIE OSZUSTWA "WŁADZY". Nazywajcie rzeczy po imieniu i tępcie to! Nie pozwólcie by oszukiwano wasze dzieci i zniechęcano je do działania, by złym przykładem uczono dzieci oszukiwania! Dlaczego polskie dzieci z Rybna będąc "w gościnie" musiały "trenować" język niemiecki w komunikowaniu się z młodzieżą niemiecką a dlaczego młodzież niemiecka nie "trenowała" języka polskiego w porozumiewaniu się z gośćmi?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. dodaj #1792737 | 82.160.*.* 11 sie 2015 20:33

  Zachciewa się parków a wody coraz mniej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Lidzbarczanka #1792490 | 83.18.*.* 11 sie 2015 14:17

  moim zdaniem niech ktoś się zainteresuje tym, że dzieci z Lidzbarka również uczestniczyły w Jeleniu w programie Junior Renger. Miały 2- 3 osoby jechać na wymianę polsko- niemiecką, po czym jak dzieci się starały nagle Park Welski- Dyrektor Główczyński zdecydował że dzieci z Lidzbarka nie jadą tylko Rybno.- no nie wiem czy jest rzeczywiście się czym chwalić - Oszustwem dzieci????

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages