Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Głosujemy na naszą rzekę Wel. Rozpoczął się konkurs na Rzekę Roku 2015

2015-09-02 22:17:02 (ost. akt: 2015-09-02 22:26:43)

Autor zdjęcia: Tomek Pikuła

1 września ruszyło głosowanie na Rzekę Roku 2015. Konkurs organizowany jest przez Klub Gaja w ramach programu Zaadoptuj rzekę.

Głosować może każdy. Wystarczy na stronie rzekaroku.pl>>> odnaleźć swoją rzekę faworytkę i kliknąć przycisk „Głosuj” (ikona kropli wody w prawym dolnym rogu dużego zdjęcia). Następnie potwierdzić oddanie głosu przez kliknięcie linku, który przyjdzie na podany adres e-mail.

Rzeka, która uzyska największą liczbę potwierdzonych głosów zdobędzie tytuł Rzeka Roku 2015 oraz nagrodę - dwie statuetki Rzeki Roku, dla zgłaszającego rzekę oraz dla samorządu, na którego terenie rzeka-laureatka się znajduje. Ambasadorką konkursu jest Beata Pawlikowska.

Rzeka Wel znalazła się w plebiscycie, zgłosił ją Zespół Szkół w Rybnie.
Wel przedstawiony jest jako rzeka, która może zaskoczyć, a jej przełomowy odcinek określony jest "górską niespodzianką".

Rzekę w kadrze przedstawił Tomek Pikuła, jej malownicze koryto i otoczenie.

– Dzięki konkursowi Rzeka Roku możemy poznawać piękne i ujmujące rzeki które są docenione i kochane przez społeczności lokalne. Pomaga on również w prezentacji lokalnych walorów przyrodniczych, społecznych, kulturowych czy historycznych, które czasem są niedocenione lub zapomniane. Możemy je wspólnie odnaleźć i podziwiać. Zachęcam do zapoznania się z sylwetkami rzek-finalistek i oddania swojego głosu na jedną z nich – mówi Paweł Grzybowski, koordynator programu Zaadoptuj rzekę Klubu Gaja.

Zachęcamy do głosowania, w razie pytań kontakt z Zespołem Szkół w Rybnie 236966102 Patrycją Heleniak lub dyrektor szkoły Magdaleną Anczykowską.

ZS Rybno


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #1810826 | 37.47.*.* 8 wrz 2015 11:34

  Impreza za imprezą, za takimi zmianami nikt nie głosował. Okrasa honorowy obywatel, Rzeka roku, dni Rybna, i sterta innych imprez, które są sponsorowane z kieszeni mieszkańców. Z tego co wiadomo gmina jest zadłużona, i tak się składa że oszczędności szuka się w organizowaniu imprez, konieczna również była wymiana mebli w urzędzie gminy, bo przecież gminę na to stać. Ciekawe na co pójdą pieniądze z funduszu sołeckiego - będziemy mieli kolejną imprezę, pomysł na pewno jakiś się pojawi. Oczywiście o funduszu zdecyduje jakieś grono zapewne pod dyktando wójta, w końcu to aż ponad 30 tyś. Co takiego zmieniło się w Gminie od ostatnich wyborów, według moich obserwacji tylko wójt, mentalność została po byłym. Nowy wójt chciałby żeby wszystko najlepiej robić w czynie społecznym, i z przekonaniami Billa Gatesa które powinny zawisnąć w szkołach i zakładach pracy. Najpierw proszę zaznajomić się z biografią pana Gatesa, a dopiero później wpajać ludziom że umiejętność czytania zawdzięczają nauczycielom. Takie rzeczy to sobie proszę zawiesić ale w gabinetach urzędu. Rybno to nie Dolina Krzemowa. Urząd Gminy - rodzinna firma z tradycjami, żona kierownika otrzymała staż a gdzie to już całe Rybno huczy. Za takimi zmianami nie głosowałem, i nie głosowałem tylko ja.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. piotr #1808663 | 82.160.*.* 4 wrz 2015 17:21

   Pan Wójt z Rybna obiecał walkę z bezrobociem , strefy ekonomiczne a mamy imprezy , festyny , ciekawe kiedy ludzie się obudza

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. TARG NIEWOLNIKÓW w mieście #1808454 | 188.33.*.* 4 wrz 2015 11:55

    Ludzie chcą pracy a nie nowych miejsc do zabawy i imprez czy chodników do domów urzędników. Urzędnicy wymyślili (w ramach tzw budżetu obywatelskiego) wydatki na zabawę i na chodniki do domów. Po realizacji tych propozycji NIE BĘDZIE ANI JEDNEGO nowego MIEJSCA PRACY. Bezrobocie w powiecie na poziomie 26% a urzędnicy preferują wydatki na imprezy i zabawę. Zdzierstwo i kleptokracja by płacić urzędnikom po 4,5 tys, 7 tys czy nawet przeszło 9 tys złotych miesięcznie gdy jest 26% bezrobocia. Tu konieczne jest TSUNAMI w urzędach. Urzędnicy zachwalają miasto inwestorom TANIĄ SIŁĄ ROBOCZĄ -TARG NIEWOLNIKÓW . Shalom

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. APEL do Wojewody, Starosty,Wójtów, Burmistrza #1807595 | 109.243.*.* 3 wrz 2015 09:13

     Apeluję o PILNE działanie i udostępnienie rolnikom publicznych terenów celem zbioru traw WZOREM Biebrzańskiego Parku Narodowego: Z powodu suszy, która skutkuje brakiem paszy dla bydła, rolnicy mogą odpłatnie kosić łąki i zbierać paszę w Biebrzańskim Parku Narodowym(największy w Polsce –ok. 59 tys ha). Na takie cele skoszono już ok. 50 ha łąk - poinformowała wicedyrektor Biebrzańskiego PN Małgorzata Górska. (03.09.2015)

     ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. poker #1807572 | 82.160.*.* 3 wrz 2015 08:47

     W gminie Rybno wszystko jest malownicze a najbardziej drogi i kolej bez pociągów bo to jest centrum końca zapomnienia. Najgorsze, że nikt tu nic dobrego nie robi.

     Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (11)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages