Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Nagrali film o tym, jak należy postępować z bateriami

2015-09-08 14:00:00 (ost. akt: 2015-09-07 23:49:26)
Reporterzy Studia PLASTUŚ

Reporterzy Studia PLASTUŚ

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Grupa reporterska z Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu w składzie: Jakub Cybulski, Tadeusz Kornacki, Andrzej Piotrkowski, Miłosz Piotrkowski, Emil Piszewski, Dawid Ruczyński pod kierunkiem Bogusława Łukwińskiego została laureatem ogólnopolskiego konkursu „Baterii mniej, Ziemi lżej" na najlepszy spot reklamowy dotyczący baterii.

Organizatorem Konkursu była Fundacja Partnerstwo dla Środowiska z siedzibą w Krakowie. Należało nakręcić film nie przekraczający 120 sekund, który miał za zadanie m.in. zwiększenie wiedzy na temat zdrowotnych i ekologicznych konsekwencji płynących z niewłaściwego użytkowania i składowania zużytych baterii i akumulatorów, promowanie odpowiedzialnych postaw konsumenckich dotyczących użytkowania, recyklingu i utylizowania zużytych baterii oraz akumulatorów

— Postanowiliśmy, że stworzymy film animowany techniką zdjęć poklatkowych. Zaimprowizowaliśmy więc w naszej szkole małe studio, które nazwaliśmy”Plastuś”- na cześć naszego głównego bohatera ludzika – „wygibuska” i zabraliśmy się do pracy — opowiada Tadek Kornacki.

— Nie było łatwo. Należało opracować scenariusz, stworzyć dekoracje, wykonać rysunki, no i co najważniejsze zrobić lub zmodyfikować komputerowo ponad 500 zdjęć. Sam montaż i dobór muzyki był już tylko formalnością. Intensywne prace trwały prawie 2 miesiące. Było warto. Nie tylko ze względu na nagrody w postaci sprzętu sportowego, które wręczone zostaną na festiwalu kończącym projekt, ale także ze względu na fakt, że wiele się nauczyliśmy i było przy tym sporo zabawy. Czekamy, więc na nowe konkursy — dodaje Bartek Ruczyński.

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages