Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Szkoła Podstawowa w Rumianie laureatem Międzynarodowego programu „Badacz Wody”

2015-09-19 17:07:02 (ost. akt: 2015-09-19 10:10:35)

Autor zdjęcia: Hanna Kirchhof

O tym, że woda to cenna substancja doskonale wiedzą uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie. Nie tylko wiedzą, ale także ją chronią.

Problem coraz mniejszej ilości wody na świecie skłonił całą społeczność szkolną i lokalną do refleksji i podjęcia nowych wyzwań w tym zakresie. Wcielając w życie ideę ekorozwoju w szkole, realizujemy edukację przyrodniczą i ekologiczną, przede wszystkim przez udział w projektach i programach edukacyjnych.

Uczestnictwo w międzynarodowym programie „Badacz Wody” ułatwiło wykorzystanie wiedzy naszych uczniów w praktyce. Dzieci mogły świetnie odnaleźć się w nowej roli – badacza. Od lutego placówka podejmowała różnorodne działania mające na celu m.in. Wyrabianie poczucia odpowiedzialności u uczniów za otaczające środowisko szczególnie w aspekcie wody jako substancji niezwykle ważnej w życiu człowieka.

11 września w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się podsumowanie programu „Badacz Wody”. Organizatorem całego przedsięwzięcia była Fundacja GAP Polska.

Grupa 14 uczniów wraz z dyrektorem szkoły Hanną Kirchhof i nauczycielami Iwoną Cybulską i Grzegorzem Wiergowskim wyjechała do Warszawy na Galę Programu „Badacz Wody” po odbiór statuetki i nagród. Pięć placówek z całej Polski wyłonionych w konkursie, w tym Szkoła Podstawowa w Rumianie, prezentowało zrealizowane zadania w postaci prezentacji multimedialnej, pokazów doświadczeń oraz wystawy zdjęć ukazującej swoje sukcesy, osiągnięcia ( Seminarium naukowe „EKOTRENDY- czyli, jak wykorzystać wodę deszczową?”, Festiwal Wody, stoisko edukacyjne z Karolem Okrasą). Organizatorzy oprócz nagród zapewnili również poczęstunek, a uwieńczeniem Gali była konsumpcja wspaniałego tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję.

Uczestnictwo w programie pozwoliło m.in. Na pozyskanie wielu materiałów edukacyjnych, zintegrowanie zespołów uczniowskich, na szukanie i realizację ciekawych inspiracji do podejmowania różnych działań w dziedzinie ochrony wody. Nasza szkoła promowała swoje zadania w środowisku lokalnym, szukała sprzymierzeńców w realizacji założonych celów.
Dyrektor i Rada Pedagogiczna pragnie podziękować uczniom, Radzie Rodziców oraz wszystkim sponsorom i sprzymierzeńcom za pomoc i wsparcie przy realizacji Międzynarodowego Programu „Badacz Wody”.

Iwona Cybulska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Płoński szpital zapłaci rekordowe odszkodowan #1818379 | 109.243.*.* 20 wrz 2015 08:34

    Płoński szpital zapłaci rekordowe odszkodowanie Ponad milion złotych odszkodowania dla małego Wojtka, do tego odsetki i miesięczna renta w wysokości 6 tys. zł. – tyle będzie musiał zapłacić szpital w Płońsku po tym, jak przegrał trwającą od kilku lat sądową batalię. Łącznie to niemal 2 mln zł. Tylko część odszkodowania pokryje ubezpieczyciel. Niedawno pracę stracił nie związany z tymi sprawami ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego. W jego miejsce szpital zatrudnił lekarza wcześniej dyscyplinarnie zwolnionego z placówki w Ciechanowie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages