Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

OSP Rybno na zawodach w ratownictwie

2015-10-24 09:00:00 (ost. akt: 2015-10-23 16:43:00)

Autor zdjęcia: nadesłał Michał Cieciński

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie uczestniczyli w II Otwartych Zawodach w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbyły się w ubiegłą sobotę (17 października) na terenie powiatu jarocińskiego (woj. wielkopolskie).

Organizatorem imprezy były jednostki OSP Golina oraz OSP Witaszyce. Zawody tego typu to nie tylko możliwość zweryfikowania posiadanych umiejętności ratowniczych, lecz również świetna okazja do doskonalenia kwalifikacji związanych z udzielaniem pierwszej pomocy ofiarom różnego rodzaju nieszczęśliwych zdarzeń.

Głównym celem zawodów było podnoszenie poziomu przygotowania do działań ratowniczych przy zdrowej rywalizacji sportowej oraz popularyzacja idei i tradycji strażackich w społeczeństwie. Ratownicy uczestniczący w zawodach musieli się zmierzyć z kilkoma pozorowanymi sytuacjami takimi jak na przykład upadek z wysokości, amputacja dłoni, rana powłok brzusznych z wytrzewieniem czy zatrzymanie krążenia.

Podczas zawodów uczestnicy mieli także okazję obejrzeć pokaz przygotowany przez Specjalną Grupę Ratownictwa Technicznego z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mosinie.

Michał Cieciński, Ochotnicza Straż Pożarna w Rybnie

Zobacz: Na podwójnym gazie wjechał pod naczepę ciągnika
 >>>
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages