Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Jeglii przyznano Zieloną Flagę

2015-11-03 18:42:14 (ost. akt: 2015-11-03 18:48:09)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

— Przeprowadzone działania w roku szkolnym 2014/2015 pozwoliły nam osiągnąć sukces nie tylko w postaci certyfikatu i Zielonej Flagi, ale też udało nam się podnieść poziom świadomości ekologicznej zarówno wśród uczniów, jaki i wśród społeczności lokalnej — mówi dyrektor szkoły Lucyna Nowakowska.


— W roku szkolnym 2014/2015 zrealizowaliśmy szereg przedsięwzięć z zakresu ekologii i ochrony przyrody. W drodze do ubiegania się o certyfikat Zielonej Flagi nasze czynności skupiły się przede wszystkim na dwóch obszarach: zielone tereny przyszkolne oraz bioróżnorodność — mówi nauczycielka przyrody Magdalena Karbowska. — Dzięki zrealizowanym działaniom teren wokół naszej szkoły stał się bardziej przyjazny dla społeczności szkolnej, lokalnej, gości. Dzięki posadzonym roślinom, zawieszonym budkom lęgowym, domkom dla owadów stworzyliśmy ostoję dla różnorodnych organizmów ze świata zwierząt.

— Zauważyliśmy problemy dotyczące środowiska w którym żyjemy i cieszy nas fakt, że zaczęliśmy szukać rozwiązań, by wpłynąć na jego stan, biorąc sprawy w swoje ręce poprzez chociażby uczestnictwo w takich akcjach jak: „Sprzątanie świata”, „Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur” — powiedzieli zgodnie uczniowie szkoły. 
— Nie możemy zrozumieć, dlaczego dorośli wywierają negatywny wpływ na środowisko, np. poprzez zaśmiecanie Ziemi, dlaczego nie dbają o miejsce, w którym mieszkają. Apelujemy o dbanie o Ziemię, nie tylko podczas świąt ekologicznych.


— Sporo zdziałaliśmy w celu poszerzenia świadomości ekologicznej współpracując z mieszkańcami, jednostkami samorządowymi i pozarządowymi — dodają uczniowie. —Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji działań zmierzających do otrzymania certyfikatu, przede wszystkim paniom Magdalenie Karbowskiej, Elżbiecie Kroplewskiej i pani dyrektor Lucynie Nowakowskiej, obsłudze, rodzicom i panu Leśniczemu Tomaszowi Stepnowskiemu.

Przyznany placówce międzynarodowy certyfikat odebrała w Krakowie podczas uroczystej gali Magdalena Karbowska-koordynator.
oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages