Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Hartowiada z nagrodą 


2015-11-25 13:18:47 (ost. akt: 2015-11-25 13:25:53)
Przedstawiciele organizatorów  „Hartowiady” na gali w Warszawie: Joanna Różańska, Bogusław Łukwiński, Grażyna Wiergowska

Przedstawiciele organizatorów „Hartowiady” na gali w Warszawie: Joanna Różańska, Bogusław Łukwiński, Grażyna Wiergowska

Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się podsumowanie siódmej już edycji ogólnopolskiego konkursu „Inicjowanie powszechnej aktywności fizycznej poprzez wyróżnienie najlepszych projektów realizowanych w środowisku wiejskim”. Festyn "Hartowiada" zajął wysokie, 14 miejsce. Organizatorem konkursu było Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
— Miło jest nam poinformować, że projekt festynu środowiskowego „Hartowiada 2015 – razem zdrowo i sportowo” znalazł się w gronie laureatów finału centralnego zajmując 14 miejsce. Wyprzedziliśmy o „jedno oczko” drugiego z reprezentantów Warmii i Mazur – LUKS „Prątniczankę” (Gmina Lubawa) — mówi Bogusław Łukwiński, dyrektor Niepublicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Hartowcu.

Wielkie wyróżnienie
— To, że nasz festyn znalazł się w gronie laureatów uważamy za spory sukces i wielkie wyróżnienie. Konkurencja była bowiem duża. W tegorocznej edycji konkursu brało udział 89 projektów, a nasza plenerowa impreza miała przecież lokalny zasięg — mówi dyrektor. — Udowodniliśmy jednak, że czasami wystarczą dobre chęci, sprawna organizacja i współpraca, aby bawić się zdrowo, sportowo, a przede wszystkim rodzinnie.

Dziękujemy
Przypomnijmy, że nagrodzona impreza odbyła się 7 czerwca 2015 roku przy szkole w Hartowcu. Głównym jej organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Hartowiec, zaś współorganizatorami: Urząd Gminy Rybno, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Hartowcu, Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rybna, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie, Sołectwo Hartowiec, Uczniowski Klub Sportowy „Szuwarek” w Hartowcu, Ochotnicza Straż Pożarna w Hartowcu. Imprezę wsparli: Starostwo Powiatowe w Działdowie, Polska Fundacja Paraolimpijska, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rybnie, Andrzej Kornacki, Bogdan Kopański, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Krzysztof Kruszewski, Szkoła Nauki Tańca Patrycja Górzyńska, Marta Lipka – Champion Lubawa „Kar- Hand” – Karol Krajewski. Przy realizacji koncepcji festynu pracowało łącznie 59 wolontariuszy.

Dla wspólnego dobra
— Kapituła Konkursu dostrzegła wysoki poziom realizacji głównych założeń festynu, a zwłaszcza pobudzanie do aktywności fizycznej wszystkich środowisk, grup społecznych w tym także osób starszych, niepełnosprawnych w duchu solidarności międzypokoleniowej i włączeniu społecznemu poprzez sport oraz wdrażanie członków społeczności lokalnej do współpracy, wolontariatu, odpowiedzialności i świadomości partycypacji w działalności dla wspólnego dobra — mówi Bogusław Łukwiński.
Również nagroda w wysokości 5 000 zł. posłuży społeczeństwu miejscowości. Zakupione zostaną trzy elementy siłowni zewnętrznej: „Orbitrek”, „Rower” i „Wioślarz”.

oprac.mcz

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages