Piątek, 20 września 2019. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Wojewoda w swojej pierwszej służbowej podróży odwiedził Rybno

2015-12-18 13:48:33 (ost. akt: 2015-12-18 13:57:10)
Wojewoda Artur Chojecki, wójt Tomasz Węgrzynowski i Robert Gontarz, młody kandydat do Sejmu z ramienia PiS, który zdobył największą liczbę głosów spośród wszystkich kandydatów z naszego powiatu

Wojewoda Artur Chojecki, wójt Tomasz Węgrzynowski i Robert Gontarz, młody kandydat do Sejmu z ramienia PiS, który zdobył największą liczbę głosów spośród wszystkich kandydatów z naszego powiatu

Autor zdjęcia: archiwum

Nowy wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki na swoją pierwszą wizytę roboczą wybrał Gminę Rybno. 17 grudnia spotkał się z rolnikami, wójtem gminy Tomaszem Węgrzynowskim i działaczami Prawa i Sprawiedliwość. Odwiedził też Obserwatorium Astronomiczne w Truszczynach.

— To moja pierwsza robocza wizyta w terenie. Przyjechałem do Państwa, by wsłuchać się w wasze problemy — powiedział podczas spotkania z rolnikami w siedzibie OSP w Rybnie wojewoda Artur Chojecki. Rolnicy narzekali, że poprzedni wojewoda, do którego zwracali się z prośbą o pomoc w związku z suszą, która dotknęła teren m.in. powiatu działdowskiego, nie odpowiedział na ich postulaty. Artur Chojecki zadeklarował, że będzie wspierał działania i starania gmin powiatu działdowskiego o stworzenie stacji meteorologicznej, która na bieżąco będzie monitorowała stan nawodnienia gleby.

— Rozmawiałem już o tym problemie z przedstawicielem Ministerstwa Rolnictwa — zadeklarował. Rolnicy prosili też, by jako przedstawiciel rządu bronił interesu rolników, a także by wsparł ich starania o godziwe wynagradzanie ich pracy. Wielu z nich skarżyło się na niskie ceny mięsa, zapaść polskiej hodowli trzody oraz brak ochrony polskiej ziemi. Nowy wojewoda przedstawił działania nowego rządu oraz swojego urzędu. Poprosił jednak o cierpliwość, bo swój urząd piastuje dopiero od 8 dni, a większość tego czasu zajęły sprawy urzędowe, które są konieczne do wykonania na początku kadencji.

Wojewoda spotkał się także z wójtem gminy Rybno Tomaszem Węgrzynowskim, który poza problemami rolników przedstawił też sprawy związane z funkcjonowaniem ratownictwa medycznego oraz zarządzania kryzysowego. — Naszym największym problemem jest czas dojazdu karetek pogotowia. Jesteśmy w oddaleni od miejsc stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego. Chciałabym, by taki zespół na stałe rezydował w Rybnie — mówił wójt gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski. Wojewoda zadeklarował, że szczegółowo zapozna się z tym problemem.

Artur Chojecki poinformował też na spotkaniu, że rano wręczył nominację nowemu wicewojewodzie Sławomirowi Sadowskiemu, który zajmować się będzie m.in. zdrowiem oraz sprawami obywatelskimi.

Popołudniu Wojewoda odwiedził Obserwatorium Astronomiczne w Truszczynach, w którym zapoznał się z dziedzictwem Mikołaja Kopernika na Ziemi Lubawskiej, której częścią jest gmina Rybno. Zapoznał się także z działalnością edukacyjną i wydawniczą Fundacji Nicolaus Copernicus prowadzoną przez pana Roberta Szaja.

mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. demagog i kłamca #1888353 | 197.231.*.* 22 gru 2015 14:19

  robię jak za komuny: głosować tak długo aż cel zostanie osiągnięty....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. skałka #1888002 | 82.160.*.* 22 gru 2015 00:20

  kilka osób i medialny szał

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mleks #1886963 | 37.7.*.* 20 gru 2015 21:47

  Rybno bez inwestycji zginie. Iłowo będzie zarabiać na wiatrakach a Rybno tracić na strażakach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Dzialdowo #1886181 | 31.61.*.* 20 gru 2015 10:15

  A czemu na spotkaniu nie było naszego Starosty, czyżby pan wójt i starosta popadli już w konflikt.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Dzialdowo #1886180 | 31.61.*.* 20 gru 2015 10:14

   A czemu na spotkaniu nie było naszego Starosty, czyżby pan wójt i starosta popadli już w konflikt.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (11)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages