Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

W Gminie Rybno powstanie Szkoła Muzyczna Pierwszego Stopnia

2016-02-24 14:47:00 (ost. akt: 2016-02-24 14:47:00)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Na XX sesji Rady Gminy Rybno (16 lutego) radni podjęli uchwałę w sprawie zamiaru utworzenia i prowadzenia Szkoły Muzycznej I stopnia w Rybnie.

— Szkoły prowadzone przez samorządy terytorialne mają charakter publiczny, a nauka w nich jest nieodpłatna. Szkoły muzyczne funkcjonują jako placówki przygotowujące muzykalne dzieci do podjęcia dalszego kształcenia, ale także instytucje kulturotwórcze w swoim regionie — mówi sekretarz Gminy Jolanta Jendrycka.

Kształcenie obejmuje naukę gry na instrumencie w ramach regularnych, indywidualnych zajęć. Lekcje instrumentu odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu. Uczeń uczęszcza także na grupowe zajęcia teoretyczne: rytmika i kształcenie słuchu (klasy młodsze) oraz audycje muzyczne i kształcenie słuchu (klasy starsze). Ponadto uczeń może grać w zespole kameralnym, w orkiestrze lub śpiewać w chórze.

— Cieszy nas zainteresowanie dzieci i młodzieży z terenu gminy Rybno, zebrano ponad 120 deklaracji uczniów — mówi Jarosław Rolkowski Dyrektor GBP.
Przyjmowani będą kandydaci w wieku od 6 do 16 roku życia. Podstawą przyjęcia jest zwykle test sprawdzający uzdolnienia muzyczne, warunki psychofizyczne oraz predyspozycje do nauki gry na wybranym instrumencie.

Wśród instrumentów najbardziej cieszyły się popularnością: gitara, pianino, fortepian, skrzypce, saksofon, flet, trąbka, klarnet, perkusja, akordeon. Niektóre osoby wskazywały zainteresowanie więcej niż jednym instrumentem.
25 lutego wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski wraz z dyrektor Szkoły Podstawowej w Rybnie Bożeną Dobrzyńską i dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie spotkali się z przedstawicielami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej. Instytucje te pełnią nadzór merytoryczny nad tego typu szkołami.

oprac. mcz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. razem damy rade #1942371 | 83.6.*.* 28 lut 2016 21:47

  Bardzo słuszna idea! Edukacja muzyczna muzyczna, to klucz do sukcesu przyszłych pokoleń. Proszę sobie poczytać o zaletach Edukacji muzycznej, o tym jak rytmika wpływa na późniesze sukcesy matematyczne uczniów. Super pomysł, a jeżeli wypali to swojego syna z chęcią zapiszę do szkoły w Rybnie (mieszkaniec Jelenia). Z chęcią poprę tą inicjatywę, Jakub Gierej kuba.gierej@gmail.com

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. obserwator #1942194 | 37.47.*.* 28 lut 2016 16:53

  Nie realne żeby szkoła muzyczna powstała (ciekawe kto za to zapłaci ) ale próbować można.Czyżby orkiestra w Rybnie się sypała??

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. w Rybnie #1940608 | 82.160.*.* 26 lut 2016 11:49

  Dyrektor DK zrobił orkiestrę o zera (z powietrza) w działdowie przejął orkiestrę grająca i zniszczył ją do zera. nie ma pomysłów na nic. nie wie jak załatwić środki na utrzymanie czegoś co już działa, zamiast coś rozwinąć lepiej to zwinąć i nie będzie kłopotu. kiedy nastąpi zmiana ekipy w MDK-u? temat pojawia się od kilku lat.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ikar #1940376 | 46.112.*.* 25 lut 2016 23:55

  A jest jakaś różnica pomiędzy nauką gry na pianinie, a nauką gry na fortepianie?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. riddle #1940059 | 62.87.*.* 25 lut 2016 17:47

  pożyjemy, zobaczymy. nie ma co się podniecać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages