Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście nadzieją Kościoła! Wy jesteście moją nadzieją!

2016-05-01 18:57:34 (ost. akt: 2016-05-01 10:04:04)
Jury konkursu (z przodu) , w składzie: (od lewej) : Katarzyna Markowska, Ks. Sławomir Skonieczka, Michał  Witkowski. Z tyłu opiekunowie czekający z napięciem na wyniki I etapu konkursu

Jury konkursu (z przodu) , w składzie: (od lewej) : Katarzyna Markowska, Ks. Sławomir Skonieczka, Michał Witkowski. Z tyłu opiekunowie czekający z napięciem na wyniki I etapu konkursu

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Te słowa Świętego Jana Pawła II zostały skierowane do dzieci i młodzieży ze szkół Dekanatu Rybno, które spotkały się w Hartowcu na I Dekanalnym Konkursie Wiedzy Religijnej pod hasłem „Wszystko, co chrześcijanin powinien wiedzieć o Wielkanocy”.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy religijnej o Wielkanocy i umocnienie wiary. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski i ksiądz kanonik Mirosław Owczarek. Organizatorem był ksiądz Sławomir Skonieczka.

Wszystkich gości bardzo serdecznie powitał Dyrektor szkół w Hartowcu Bogusław Łukwiński, a Wójt Gminy Rybno pogratulował organizatorom pomysłu i życzył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń i powodzenia.

Zaproszenie do konkursu przyjęło 13 szkół podstawowych: z Grodziczna, Jeglii, Koszelew, Montowa, Mroczna, Rumiana, Rumienicy, Rybna, ze Słupa, Zwiniarza, z Wielkiego Leźna, Żabin i Hartowca oraz 4 gimnazja: z Grodziczna, Mroczna, Rybna i Hartowca.

Odbyły się dwa etapy drużynowe: pisemny i ustny. W przerwie miał miejsce poczęstunek. Wyłoniono te szkoły, które wykazały się największą wiedzą i najlepszym czasem.

Do finału przeszły 3 szkoły podstawowe i 3 gimnazja. Po II etapie wyłoniono zwycięzców. Zostali nimi; w kategorii szkoła podstawowa: I miejsce- Rybno, II miejsce – Rumian, III miejsce – Mroczno; w kategorii gimnazjum: I miejsce – Mroczno, II miejsce – Hartowiec, III miejsce – Grodziczno.

Na zakończenie konkursu wszystkim uczestnikom zostały wręczone podziękowania, a laureatom nagrody. Zwycięzcom gratulujemy! Szczególne podziękowania składamy opiekunom uczniów, którzy przygotowywali dzieci i młodzież do konkursu.

Iwona Cybulska – prowadząca konkurs

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages