Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

XII Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

2016-05-28 17:06:19 (ost. akt: 2016-05-28 10:09:09)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Delegacja uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Rybnie uczestniczyła w XII Ogólnopolskim Zlocie Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku. W tym wydarzeniu brało udział 13 szkół z całej Polski.

Zlot odbył się w dniach 20-21 maja. Pierwszy dzień miał oficjalny charakter. Uczestniczyliśmy we mszy, którą odprawiał biskup Antoni Długosz, a koncelebrowali ks. Zdzisław Syldatk i ks. Piotr Sadkiewicz. Wszyscy Ci kapłani są Kawalerami Orderu Uśmiechu. Następnie odbył się apel przygotowany przez szkołę w Osieku, w którym uczestniczyli wyjątkowi goście - Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Dorota Zawadzka, Majka Jeżowska, Anna Sobiesiak, Ryszard Kiełek, biskup Antoni Długosz, ks. Zdzisław Syldatk i ks. Piotr Sadkiewicz.

Po apelu uczniowie naszej szkoły spotkali się z Kawalerami Orderu Uśmiechu. W przyjaznej atmosferze mogli porozmawiać i zadać pytania patronom naszej szkoły.

Po południu był czas na prezentacje poszczególnych szkół uczestniczących w zlocie i wymianę upominków. Nasza grupa przygotowała piosenkę Eleni (Kawalera Orderu Uśmiechu) pt. „Po słonecznej stronie życia”.
Wieczorem uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym zakończonym dyskoteką, na której królował taniec Belgijka. Zmęczeni, ale pełni wrażeń udaliśmy się na nocleg.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od charytatywnego biegu „O uśmiech Dominiki”, który odbył się w Brodnicy. Nasza reprezentacja przebiegła łącznie 22 kilometry w ciągu godziny.

Po biegu uczestniczyliśmy w grze miejskiej ulicami Brodnicy. Rozpoczęliśmy od odtańczenia Belgijki w plenerze, a potem w różnych punktach miasta wykonywaliśmy zadania, dzięki którym poznaliśmy historię, zabytki i legendy związane z tym pięknym miastem. Gra skończyła się na trójkątnym rynku, gdzie pan Ryszard Kiełek (Kawaler Orderu Uśmiechu) czytał uczestnikom wiersze i legendy.

Po południu przy szkole w Osieku braliśmy udział w warsztatach historycznych, robiliśmy papier czerpany, strzelaliśmy z łuku, uczyliśmy się walki szablami i jeździliśmy bryczką. Na koniec było ognisko dla zlotowiczów. Późnym wieczorem wróciliśmy do Rybna.

Małgorzata Urbańska
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Janka Wożniak-Góralewska #2001405 | 176.221.*.* 29 maj 2016 18:29

  pierwsza w Działdowie Order Uśmiechu otrzymała ś.p.Danuta Hoenl-popularna załozycielka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Działdowie -wszyscy znali P.Dankę i jej ukochanego przyjaciela psa Bartka-to dzięki Niej w Działdowie powstał Ogródek Jordanowski z małym brodzikiem dla dzieci-fantastyczne miejsce zabawy dla wielu dzieci-- myślę że wielu starszych mieszkańców Działdowa pamięta Jej zaangażowanie w sprawy dzieci......Może warto uczcić pamięć ś.p.Pani Danki ....może nazwa ulicy ?........bo Izba Pamięci to chyba już nie powstanie......

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Henryka #2001278 | 37.47.*.* 29 maj 2016 12:49

  Proszę pamiętać ,że w Działdowie Kawalerem Orderu Uśmiechu był dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego pan Zygmunt Grajkowski - wspaniały przyjaciel młodzieży

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages