Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Wycieczka rowerowa po gminie Rybno

2016-07-29 12:20:00 (ost. akt: 2016-07-29 12:06:01)

Autor zdjęcia: archiwum OSiR

Rekreacja, edukacja i integracja to wszystko było podczas wycieczki rowerowej zorganizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie wraz z Sołectwem Rybno.


Zobacz także: Iluminacja kościoła pw. św. Wojciecha w Działdowie staje się faktem [film, zdjęcia] Iluminacja kościoła pw. św. Wojciecha w Działdowie staje się faktem [film, zdjęcia] Działdowo odwiedziła specjalistyczna firma – producent oświetlenia do iluminacji zabytkowych obiektów.
Zobacz także: I Letni Maraton Fitness w Działdowie [film, zdjęcia] I Letni Maraton Fitness w Działdowie [film, zdjęcia] W sobotnie (23 lipca) południe, na boisku sportowym przy Gimnazjum nr 1 w Działdowie, odbył się I Letni Maraton Fitness. Impreza była zorganizowana...
Zobacz także: Rajd rowerowy - Odjazdowy bibliotekarz [zdjęcia, film] Rajd rowerowy - Odjazdowy bibliotekarz [zdjęcia, film] Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie zorganizowała w sobotę (25 czerwca) rajd rowerowy - Odjazdowy bibliotekarz. Udział w rajdzie wzięło 40...

Grupa osiemdziesięciu osób w sobotę, 23 lipca, wzięło udział w wycieczce rowerowej. Byli to mieszkańcy gminy Rybno, turyści i seniorzy ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno.
Trasa liczyła 18 km i wiodła przez lasy Welskiego Parku Krajobrazowego „Błękitnym Szlakiem”.

— Głównym celem wycieczki było poznanie walorów krajoznawczo turystycznych naszej gminy, rozwijanie sprawności fizycznej i umysłowej, propagowanie zdrowego stylu życia i integracja zespołu — mówi kierownik OSiRu Hanna Bem. — Na trasie wycieczki zatrzymywaliśmy się przy czterech wyznaczonych punktach i pod kierunkiem Dominiki Kaczorowskiej, Tomasza Stepnowskiego, Mariusza Sękowskiego z Nadleśnictwa Lidzbark oraz Mirosława Szczepańskiego – nauczyciela biologii i j. angielskiego mogliśmy dowiedzieć się o ciekawostkach tych miejsc. Za przekaz informacji i poświęcony czas serdecznie dziękuję (przystanki: Rezerwat „J. Neliwa”, „Bór Bagienny”, „Biały Mostek”, Rezerwat „Ostrów Tarczyński”).

Wspaniała gościna i pyszne racuchy
— Po zaliczonych przystankach w Werach nad jeziorem na wszystkich czekała pyszna zupa, bigos, lody, kiełbaski, kawa i herbata. Dzięki uprzejmości państwa Renaty i Jana Michalskich oraz Danuty i Jarosława Orzechowskich mogliśmy skorzystać z ich posesji oraz przygotowanego ogniska. Za wszystko serdecznie dziękuję, a wyśmienite racuchy pani Krystyny Gontarz były tak pyszne, że uczestnicy wycieczki prosili o przepis. Dziękuję harcerzom na czele z Wiolettą Ślubowską i Joanną Grzywacz za śpiewanie piosenek przy ognisku — opowiada o imprezie Hanna Bem. — W czasie biesiadowania i integracji odbył się konkurs wiedzy na temet wiadomości z poszczególnych przystanków. Aktywność uczestników była bardzo imponująca. Za poprawne odpowiedzi uczestnicy otrzymali nagrody. Wśród uczestników również nagrodę otrzymał najstarszy oraz najmłodszy uczestnik wycieczki - senior Felicja Orzechowska, junior Karol Lisowski. Po wspólnej integracji dalej ruszyliśmy w drogę. Na metę dojechaliśmy cali i zdrowi.

Serdecznie dziękujemy
Nad bezpieczeństwem cyklistów czuwała straż pożarna, policja z Rybna oraz pielęgniarka Bożena Rozentalska.
— Za okazaną pomoc udział w wycieczce wszystkim bardzo serdecznie dziękuję. Seniorom ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno za miły upominek. Kierownikom kolumn za bezpieczne doprowadzenie grup do celu, Stasiowi Witkowskiemu za udostępnienie prądu, Jarkowi Rolkowskiemu za użyczenie sprzętu elektronicznego. Dziękuję Marii Raczyńskiej za miłą obsługę, a pracownikom hali za owocną współpracę. Jeszcze raz wszystkim bardzo, bardzo dziękuję – kończy pani kierownik.

Imprezę dofinansowana została ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Urzędu Gminy w Rybnie.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. rolf #2035921 | 82.160.*.* 29 lip 2016 13:15

  Wreszcie nowy sprzęt strażacki za milionowe sumy spełnia swoje przeznaczenie. Uczestnictwo w wycieczkach i wiejskich imprezach to podstawa działań wozów bojowych nowocześnie wyposażonych.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages