Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Ksiądz profesor Anastazy Nadolny honorowym obywatelem Gminy Rybno

2016-08-19 11:10:00 (ost. akt: 2016-08-19 11:11:27)

Autor zdjęcia: Maciej Nowicki

Gmina Rybno już po raz drugi przyznaje honorowe obywatelstwo. W zeszłym roku tytuł ten otrzymał Karol Okrasa, a w tym, ksiądz prałat profesor Anastazy Nadolny.


Zobacz także: Promocja książki - Działdowo „…miasto moje, a w nim…” Promocja książki - Działdowo „…miasto moje, a w nim…” Tak zatytułowana została najnowsza publikacja autorstwa lokalnych literatów ze Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa bogato ilustrowana zdjęciami...

Uroczystości związane z nadaniem księdzu Nadolnemu tytułu "Honorowego Obywatela Gminy Rybno" odbyły się 15 sierpnia, w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie. Zbiegły się one z obchodzonymi co roku tego dnia, Gminno-Dekanalnymi Dożynkami. Nadanie tytułu poprzedziło odczytanie Uchwały Rady Gminy oraz bogatego życiorysu księdza Anastazego, który przez całe życie był mocno związany z Rybnem.

— Historia nadawania tytułu honorowego obywatela naszej gminy jest krótka. Ksiądz profesor jest drugą osobą, której to obywatelstwo zostanie wręczone. Księdza Anastazego charakteryzuje wiele pozytywnych cech i nie sposób je wszystkie wymienić. Najważniejsze z nich to pracowitość, godność połączona ze skromnością, mądrość oraz duma ze swojego pochodzenia. Księże profesorze, dziękuję, że przyjąłeś ten tytuł obdarowując nas jednocześnie ogromną satysfakcją, że możemy księdzu go wręczyć — powiedział podczas swojego wystąpienia wójt Tomasz Węgrzynowski.

Zobacz także: Promocja książki - Działdowo „…miasto moje, a w nim…” Promocja książki - Działdowo „…miasto moje, a w nim…” Tak zatytułowana została najnowsza publikacja autorstwa lokalnych literatów ze Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa bogato ilustrowana zdjęciami...

W imieniu wojewody warmińsko-mazurskiego przemówienie wygłosił jego doradca Jarosław Babalski. Na uroczystości obecni byli także starosta Marian Janicki, przewodniczący Rady Gminy Rybno Andrzej Kornacki oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Działdowskiego Wiesław Smereczyński, którzy wspólnie wręczyli laureatowi statuetkę Honorowego Obywatela Gminy Rybno. — To dla mnie ogromne wyróżnienie. Warto było pożyć trochę dłużej, by doczekać takiej chwili. Zawsze czułem się mieszkańcem Rybna, wszędzie gdziekolwiek byłem. Tu są moje korzenie, tu się wychowałem i tu zawsze wracałem z wielką przyjemnością i sentymentem — mówił ksiądz Anastazy Nadolny. Po tej uroczystości odprawiono mszę świętą dziękczynną w intencji rolników, którą poprowadził ksiądz kanonik Mirosław Owczarek. Na zakończenie, na przykościelnym parkingu odbył się dożynkowy festyn, na którym mieszkańcy gminy świętowali święto plonów.

Maciej Nowicki
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xyz #2051531 | 83.9.*.* 23 sie 2016 15:07

  Czas oddzielić Kościół od Państwa, a panowie urzędnicy powinni w tym czasie pracować, a nie realizować swoje pasje religijne nie za to płacą im podatnicy!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Giovanni #2050890 | 46.113.*.* 22 sie 2016 18:30

  Dla ludzi wierzących, to normalne, że modlisz się za kogoś i uczestniczysz w Eucharystii. A skoro przy tej okazji wręczasz nagrodę wybitnej osobie w jej środowisku naturalnym. Gość jest nieprzeciętnym człowiekiem, historykiem, archiwistą, emerytowanym profesorem. Jest to ukłon w Jego stronę, ogólnie przyjęty przez savoir vivre i protokół, nawet dyplomatyczny.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. On #2049081 | 82.160.*.* 19 sie 2016 11:47

   Co za obciach żeby wręczać tytuły świeckie w kościołach. Tomasz opamamietaj się ze swoją radą. Już niedługo na kolanach będziesz chodził w urzędzie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages