Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Żabiny wygrały w konkursie "Czysta Wieś 2016"

2016-09-08 13:28:04 (ost. akt: 2016-09-08 14:00:57)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Zgodnie z przewidywaniami sołtysa wsi Żabiny - Edmunda Gajka, jego miejscowość wygrała w konkursie "Czysta Wieś 2016". Uroczyste wręczenie nagród w konkursie odbyło się w czwartek (8 września) podczas sesji Rady Gminy Rybno.


Zobacz także: Po anonimowym telefonie policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę Po anonimowym telefonie policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę We wtorek 30 sierpnia kilka minut po godzinie 19.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Działdowie otrzymał sygnał, dotyczący rowerzysty,...


W konkursie udział wzięły wsie: Truszczyny (sołtys Maria Kozłowska), Jeglia (sołtys Ewa Sendobra), Żabiny (sołtys Edmund Gajek), Koszelewy (sołtys Adam Kasprowicz).
W skład komisji konkursowej weszli: Joanna Bilska - przedstawiciel Nadleśnictwa Lidzbark, Agnieszka Rostkowska - przedstawiciel ODR w Olsztynie, Arkadiusz Abramowski - przedstawiciel Welskiego Parku Krajobrazowego, Marian Granica - przedstawiciel Komisji Zdrowia, Kultury, Oświaty, Bezpieczeństwa i Spraw Socjalnych Rady Gminy Rybno, Jolanta Jendrycka- przedstawiciel Urzędu Gminy Rybno.

— Wszystkie wsie biorące udział w konkursie bardzo się postarały, by wypaść jak najlepiej. Gratuluję serdecznie i jestem pełen podziwu dla mieszkańców, którzy zaangażowali się w poprawę wizerunku miejscowości w naszej gminie — powiedział wójt Tomasz Węgrzynowski.

Za zajęcie pierwszego miejsca przyznano nagrodę w wysokości 3000 zł, drugiego - 2000 zł trzeciego - 1000 zł, a czwartego - pamiątkowe drzewko.

Wszyscy sołtysi wsi, biorących udział w konkursie bardzo zaangażowali się w projekt, zmobilizowali swoich mieszkańców do działania. Gratulujemy. Patronat nad imprezą objęta Gazeta Działdowska.

Sołtys Edmund Gajek nie krył zadowolenia z wygranej.
— Dzięki pracy mieszkańców wsi Żabiny zamontowano na cmentarzu ewangelickim tablicę pamiątkową dla spoczywających tam mieszkańców Żabin. Uporządkowano tam niegdyś zaniedbany teren tj. posiano trawę i posadzono krzewy ozdobne. Dodatkowo powstało boisko do siatkówki plażowej oraz doposażono altanę nad jeziorem w ławki i stoły — powiedział sołtys Żabin Edmund Gajek. — Mieszkańcy zintegrowali się wspólną pracą przy odnowie placu zabaw, budowie boiska do siatkówki plażowej, koszeniu trawy i dbaniu o obiekty użytku publicznego. Pieniądze z wygranej zostaną przeznaczone na siłownię zewnętrzną koło altany.

mcz

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages