Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Promocja trasy rower „Rowerem po okolicy”

2016-10-14 18:00:00 (ost. akt: 2016-10-13 19:24:30)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Jeśli chcemy osiągnąć zmiany w zachowaniu człowieka, jeśli chcemy ukazać walory terenu, w którym mieszkamy musimy wspólnie promować styl życia, który koncentruje się na długofalowym działaniu przyjaznym dla środowiska, dla dobra ludzi. Dlatego też proponujemy aktywny tryb spędzania czasu wolnego połączonego z edukacją przyrodniczą w formie przejażdżki „Rowerem po okolicy”. To wspaniała okazja do świadomego, pełnego szacunku postrzegania, delektowanie się pięknem otaczającego nas środowiska.

Zobacz także: Akcja - zerwijmy łańcuchy w Lidzbarku [zdjęcia] Akcja - zerwijmy łańcuchy w Lidzbarku [zdjęcia] Lidzbark, jak co roku, przyłączył się do Ogólnopolskiej Akcji "Zerwijmy łańcuchy".

Podczas festynu „Hartowiada” odbyło się uroczyste otwarcie trasy rowerowej „Rowerem po okolicy”, połączone z jej promocją. Trasa ta powstała jako przedsięwzięcie w ramach ubiegania się o Certyfikat Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”.

Projekt realizowała Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Hartowcu i Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu we współpracy ze Szkołą Podstawową w Zwiniarzu. Obejmuje ona dwie pętle (mała - 5,5km wokół jeziora hartowieckiego z 5 przystankami i duża 11,5km - Hartowiec- Zwiniarz, na której jest 13 przystanków) położonych na terenie Gminy Rybno i Gminy Grodziczno. Opracowano również folder, w którym opisane zostały ciekawe miejsca położone na trasie.

Inauguracyjny rajd do Pętli Małej miał swoje miejsce podczas wspomnianego wyżej (18 września) festynu, zaś Pętla Duża przetestowana została 21 września. Na jej trasę wybrali się uczniowie Niepublicznego Gimnazjum w Hartowcu i uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły w Luszowicach wraz z opiekunami (razem 45 osób). Każdy uczestnik otrzymał folder trasy i podczas przejazdu miał możliwość poznać ciekawostki przyrodnicze, historyczne i kulturowe, które zostały rozmieszczone po drodze. Uczniowie gościli również w Szkole Podstawowej w Zwiniarzu.

Wyrażamy nadzieję, że nasz projekt przyczyni się do większego poznania tej części województwa warmińsko- mazurskiego, pozwoli dostrzec walory najbliższego środowiska i będzie służyć przyjęciu takiego stylu życia, które pozwala osiągnąć rozwój trwały społecznie i w zgodzie z możliwościami środowiska.

Koordynatorki projektu: Iwona Łukwińska, Iwona Cybulska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages