środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie uczniów klasy pierwszej w Rybnie

2016-10-18 12:53:24 (ost. akt: 2016-10-18 12:13:18)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Dzień 13 października to ważna data w życiu naszej szkoły, bowiem tradycyjnie od kilku lat odbywają się wtedy ważne uroczystości: Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Pierwszoklasistów.

Zobacz także: Dzień Edukacji Narodowej w Gimnazjum nr 2 w Działdowie [zdjęcia] Dzień Edukacji Narodowej w Gimnazjum nr 2 w Działdowie [zdjęcia] Dzień Edukacji Narodowej w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie upłynął w atmosferze zabawy, radości i dobrego nastroju.

Najpierw przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przedstawili humorystyczną cześć artystyczną z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowaną pod kierunkiem Beaty Rolkowskiej. Uczniowie mieli okazję złożyć wyrazy wdzięczności wszystkim nauczycielom za przekazywaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie ich umysłów oraz serc.

Następnie głos zabrała dyrektor Bożena Dobrzyńska, która podziękowała pracownikom oświaty za dotychczasową pracę zawodową i życzyła dalszych sukcesów. W uznaniu osiągnięć dydaktyczno - wychowawczych wręczyła nagrody dyrektora. Otrzymali je nauczyciele: Beata Bielska, Piotr Kornatowski, Daniel Kroplewski, Joanna Łukaszewska, Ewelina Michalska, Beata Rolkowska, Wioletta Ślubowska, Małgorzata Urbańska. Za wzorową pracę w zakresie administracyjno-gospodarczym zostały nagrodzone panie: Lidia Kuhn i Agnieszka Świniarska. Natomiast Nagrody wójta otrzymały: Bożena Dobrzyńska i Żaneta Kowalewska.
Dyrektor wręczyła także Barbarze Karbowskiej medal „Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego”, który został przyznany nauczycielce przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Uczniowie muszą sprostać nowym wymaganiom, które stawiają przed nimi nauczyciele. Poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła. W tym roku szkolnym 17 dzieci zdało swój pierwszy egzamin. Zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie.

Uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się od zaprezentowania przez dzieci programu artystycznego przygotowanego specjalnie na tę okazję pod kierunkiem wychowawczyni Bożeny Kamińskiej. Licznie zgromadzeni goście podziwiali uczniów ubranych w stroje galowe i charakterystyczne birety. Każdy pierwszoklasista miał okazję wystąpić przed publicznością i pochwalić się swoimi zdolnościami recytatorskimi, piosenkarskimi oraz tanecznymi. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa.

Najważniejszym punktem było uroczyste ślubowanie pierwszaków na sztandar szkoły. Zgodnie z tradycją wszystkie dzieci musiały wypić sok z cytryny i uśmiechnąć się przed zgromadzoną widownią. Następnie dyrektor symbolicznym ołówkiem dokonała aktu pasowania na uczniów, a wychowawczyni wręczyła pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele klas trzecich powitali pierwszaków w szkolnej rodzinie, życzyli sukcesów w nauce i radości ze zdobywania wiedzy oraz zaoferowali swoją pomoc w razie trudności. Wręczyli młodszym koleżankom i kolegom samodzielnie wykonane upominki.

Ostatnim miłym akcentem tego niezwykłego dnia było integracyjne spotkanie w klasie oraz wspólny poczęstunek.


Bożena Kamińska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages