Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości w Hartowcu

2016-11-16 15:50:50 (ost. akt: 2016-11-16 15:59:05)
Przedstawiciele kuratorium wraz z dyrektorem szkół

Przedstawiciele kuratorium wraz z dyrektorem szkół

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Niepublicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Hartowcu odbył się uroczysty apel z okazji 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Zobacz także: II Działdowski Bieg Niepodległości [FILM, ZDJĘCIA] II Działdowski Bieg Niepodległości [FILM, ZDJĘCIA] W sobotę (12 listopada) odbył się II Działdowski Bieg Niepodległości. W biegu wystartowały dzieci, młodzież i dorośli. W kategorii dorosłych...


W uroczystości uczestniczyli nauczyciele i uczniowie Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Hartowcu.

Swą obecnością zaszczycili nas również goście z kuratorium: wizytator Irena Rubczewska oraz wizytator Piotr Kryszczuk.

Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny „Historia narodu w piosence”. Apel rozpoczął się odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu państwowego. Prowadzący przypomnieli historię powstania „Mazurka Dąbrowskiego” oraz przybliżyli sytuację Polski podczas zaborów. Podkreślili rolę pieśni i piosenek patriotycznych, które nieodłącznie towarzyszyły Polakom w walce o niepodległość i podtrzymywały ich na duchu. Mieliśmy okazję wysłuchać pieśni „Rota” i „Przybyli ułani”.

Aplauz publiczności wzbudzili uczniowie Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II, którzy zaprezentowali się w pięknym polonezie do muzyki M.K. Ogińskiego. Swoją wdzięczność wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę, wyrazili uczniowie klasy III SP w piosence „Ojczyzna”.

Akademia dostarczyła zgromadzonym wielu wzruszeń. Wizytatorzy podziękowali serdecznie za możliwość uczestnictwa w tak pięknej uroczystości i uczczenia w ten sposób wspólnie ze społecznością szkolną Narodowego Święta Niepodległości.

Bogdan ŁukwińskiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages