Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Odszedł nauczyciel, wychowawca, piękny człowiek - Małgorzata Chylińska

2016-11-28 15:07:39 (ost. akt: 2016-11-28 15:14:48)

Autor zdjęcia: nadesłane

W piątek (25 listopada) wraz rodziną i przyjaciółmi licznie pożegnali panią Małgorzatę koleżanki i koledzy, uczniowie i wychowankowie oraz przedstawiciele instytucji i władz samorządowych.

Pani Małgorzata Chylińska urodziła się 30 stycznia 1964 r. w Lidzbarku. Tam ukończyła Szkołę Podstawową, a następnie Liceum Ogólnokształcące. W roku1994 uzyskała dyplom ukończenia Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Wyższej Szkoły Pedagogicznej (w Olsztynie.

Karierę zawodową pani Małgorzata rozpoczęła w 1983 r. w szkole w Koszelewach, a od 1 września 1994 r. do 31 sierpnia 1998 r. pełniła funkcję dyrektora tejże szkoły.
W Zespole Szkół w Rybnie podjęła pracę 1 września 2007 r. Tam pracowała jako matematyk i wicedyrektor.

Była nauczycielem bardzo lubianym, zaangażowanym w swoją pracę. Potrafiła zainteresować uczniów matematyką i wraz z nimi osiągać liczne sukcesy. Zarażała swoich wychowanków optymizmem i chęcią obdarowywania innych dobrem.

Pani Małgorzata Chylińska była osobą ambitną, niezależną i wiarygodną, szczerą i szanowaną przez koleżanki i kolegów, rodziców, środowisko. Zawsze umacniała i promowała dobre imię szkoły w naszej lokalnej społeczności.

Za swoje osiągnięcia dydaktyczne wielokrotnie otrzymywała Nagrody Dyrektora Szkoły oraz Wójta Gminy Rybno.

Jakiej lekcji życia udzieliła nam śp. pani Małgorzata Chylińska, czego nas nauczyła? Może tego, że nie wolno w życiu marnować żadnej chwili i zawsze wybierać to, co najważniejsze, trwałe i nieprzemijające.

Wiesława Wróblewska
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Wiesława Wróblewska jest inspektorem oświaty w Gminie Rybno

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages