Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Międzynarodowy Certyfikat Zielona Flaga dla Szkoły Podstawowej w Hartowcu

2016-12-03 12:10:03 (ost. akt: 2016-12-03 09:12:09)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Gimnazjum nr 13 im. Huberta Wagnera w Olsztynie odbyło się uroczyste wręczenie międzynarodowych Eko - Certyfikatów Zielonej Flagi za rok szkolny 2015/16. W uroczystości wzięła udział Iwona Łukwińska – koordynator działań proekologicznych w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Hartowcu.

Zobacz także: VIII Powiatowy Konkurs Astronomiczny „Copernicus” VIII Powiatowy Konkurs Astronomiczny „Copernicus” Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku po raz ósmy gościło uczestników Powiatowego Konkursu Astronomicznego...

Po raz kolejny dostąpiliśmy tego zaszczytnego wyróżnienia, tym razem międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi II stopnia przysługuje nam na okres 3 lat. Uroczystość wręczenia certyfikatów prowadziły Koordynatorki Programu Szkoły dla Ekorozwoju Fundacji Partnerstwo dla Środowiska w Krakowie, Agnieszka Pabis i Agata Tkaczyk.

W spotkaniu uczestniczyli koordynatorzy placówek województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, którym przyznano Certyfikaty Zielonej Flagi lub Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. „Zielona Flaga” jest prestiżowym, międzynarodowym tytułem, który nadawany jest szkołom i przedszkolom z Europy, Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii w ramach Programu Eco-Schools,.

Do tej pory około 4.500 szkół i przedszkoli otrzymało to zaszczytne wyróżnienie. Eco-Schools jest programem opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w przedszkolach, szkołach i ich otoczeniu. Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jako jedyna uprawniona jest do nadawania Certyfikatu Zielonej Flagi.

Bogusław Łukwiński
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. piąta kolumna islamu? #2126633 | 188.146.*.* 3 gru 2016 21:05

    Bełkot zamiast informacji.Ciekawe jak ta zielona flaga zapali uczniom zielone światła w blokach startowych? Kolejna proteza niby aktywności i niby wyjątkowości prowadzonego procesu dydaktycznego.Jak ładnie ełropejsko byndzie prezyntowoć sie w teczce awansu zawodowego jakiejś kołordynatorki. Na dodatek nazwa zielona flaga? Zielony sztandar mahometa? Allach jest wielki?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages