Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Nagroda za ekologię i nie tylko

2017-02-01 10:55:30 (ost. akt: 2017-02-01 10:58:44)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

19 stycznia w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Szkoła Przyjazna Środowisku. W gronie 10 wyróżnionych placówek oświatowych naszego województwa znalazły się trzy szkoły z powiatu działdowskiego tj. Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej i Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu.

— Szkoły z Hartowca i Rumiana to niekwestionowani liderzy edukacji przyrodniczo–ekologicznej mające w swym dorobku między innymi kilkukrotne tytuły Międzynarodowego Certyfikatu „Zielona Flaga”, czy też liczne nagrody na szczeblu krajowym i wojewódzkim w dziedzinie propagowania idei zrównoważonego rozwoju w środowisku lokalnym — mówi Bogusław Łukwiński, dyrektor Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu. — Ponadto warto nadmienić, że obydwie szkoły podstawowe uhonorowane zostały Certyfikatem W-M KO już po raz trzeci i jak podkreślił Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki stanowią wzór do naśladowania, gdyż podejmowane przez nie działania w pełni wpisują się w proces wychowawczy, w szczególności w zakresie edukacji ekologicznej.

— Podjęte przez placówki działania - trasy rowerowe w Hartowcu i przyszkolny ogród dydaktyczny w Rumianie doskonalą procesy edukacyjne, wpływają na ich większą skuteczność, a jednocześnie integrują społeczność lokalną wokół działań na rzecz poznania i poszanowania otaczającej nas wspaniałej przyrody — podsumowuje Bogusław Łukwiński.

oprac.mcz

dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages