Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Tydzień pełen atrakcji dla dzieci z Dębienia [zdjęcia]

2017-02-06 15:38:26 (ost. akt: 2017-02-06 13:49:46)

Autor zdjęcia: archiwum UG Rybno

Od poniedziałku, 30 stycznia do piątku (3 lutego) w świetlicy wiejskiej w Dębieniu zorganizowane zostały ferie zimowe dla dzieci, które przygotowali wspólnie: sołtys wsi - Grzegorz Januszewski oraz Rada Sołecka w składzie – Wiesława Lenckowska, Urszula Wilczewska, Arkadiusz Jastrzębski, Ireneusz Kamiński, Paweł Łada.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji m.in.: suchy basen z kulkami, piłkarzyki, gry planszowe, zabawy ruchowo-taneczne. Podczas ferii uczestników wspólnych zabaw odwiedził – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie – Jarosław Rolkowski wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą w Rybnie, która zaprezentowała instrumenty oraz zagrała kilka utworów, podczas poprowadzonych przez Jarka Rolkowskiego zabaw tanecznych.

Odbył się także pokaz taktyczny, wykonany przez żołnierzy Jednostki Wojskowej w Brodnicy - Karola Januszewskiego i Tomasza Pochylskiego. Zostały zorganizowane też warsztaty rzeźbiarskie (poprowadził je Marek Ostrowski z Lidzbarka Welskiego) oraz kulig z kiełbaskami, którym pokierował przewodniczący Rady Gminy Rybno – Andrzej Kornacki.

Każdy uczestnik ferii zimowych w Dębieniu otrzymał pamiątkowy kubek, który ufundował - Mariusz Licznerski (firma Intro Druk). Codziennie, dla każdego dziecka był przygotowany słodki poczęstunek, napoje oraz ciepła herbata.

Sołtys wsi Dębień – Grzegorz Januszewski dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji ferii zimowych: mieszkańcom Dębienia – opiekunom i rodzicom, fundatorom oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Rybnie.

informacja UG RybnoCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages