Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Lekcja wśród kwiatów

2017-02-14 17:11:27 (ost. akt: 2017-02-15 08:07:33)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie otrzymała Srebrny Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego.

Wyróżnienie to zostało przyznane przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Na galę podsumowującą konkurs przybyło 19 placówek z woj. warmińsko-mazurskiego.

Szkoła od wielu lat promuje działalność ekologiczną. Udział w konkursie „Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego” pozwolił na utworzenie ogrodu, który w decydujący sposób przyczynił się do urozmaicenia przestrzeni szkoły, a jednocześnie stał się kolejnym miejscem do edukacji uczniów. Jest to dodatkowa „sala dydaktyczna”, która daje uczniom możliwość ukierunkowanego obcowania z naturą i praktycznego jej poznawania. „Ogród szkolny-siła tradycji, piękno natury” to teren, który jest częściowo powrotem do tradycji, a jednocześnie stanowi ochronę bioróżnorodności.

Przebywanie w przyjaznym otoczeniu i uczestnictwo w różnorodnych zajęciach stwarza możliwość samorealizacji, poszerzenia własnych horyzontów, łączenia teorii z praktyką, odkrywanie tajemnic przyrody poprzez obserwację i eksperyment to wyzwanie współczesnej edukacji.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna składa serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w utworzenie Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego.

Hanna Kirchhof


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages