Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar „Eurostylu”

2017-03-11 08:56:38 (ost. akt: 2017-03-11 09:01:59)

Autor zdjęcia: archiwum UG

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie odbył się II Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar "Eurostylu".

W zawodach udział wzięło dwunastu pasjonatów tenisa z Lidzbarka, Nowego Miasta Lubawskiego, Żuromina, Mławy, Działdowa, Tereszewa, Gródek i Rybna. Wcześniej, poprzez relację online, zawodnicy zostali rozlosowani do czterech grup po trzech graczy, co usprawniło przebieg turnieju i pozwoliło na określenie godziny rozgrywania meczu. Spotkania rozgrywano do wygrania jednego seta od stanu 1:1. Do fazy play off awansowało 8 najlepszych tenisistów, w tym dwóch gospodarzy: Bartek Olszewski i Karol Rykaczewski. Poziom spotkań był bardzo wysoki i rósł z każdą następną fazą turnieju. W półfinale zmierzyli się zawodnicy:
Karol Rykaczewski - Mateusz Gruz 3:6, a także Wojciech Chocholski - Wojciech Milewski 6:1.

W meczu o trzecie miejsce zawodnik gospodarzy obronił piłkę meczową i ostatecznie wygrał z Wojciechem Milewskim (Nowe Miasto Lubawskie) po tie-breaku 7:6 (7:3).

W finale doszło do spotkania zawodników, którzy zmierzyli się już w grupie eliminacyjnej. Wynik tego meczu zaskoczył wszystkich, ponieważ niekwestionowany faworyt Wojciech Chocholski (Mława), nie sprostał tenisowi prezentowanemu przez Mateusza Gruza (Żuromin) i tak odpowiednio w grupie 6:4 i w finale 6:4 sprawił sobie i wszystkim obecnym miłą niespodziankę w postaci wygrania pucharu.

Klasyfikacja końcowa:
1. Mateusz Gruz (Żuromin)
2. Wojciech Chocholski (Mława)
3. Karol Rykaczewski (Rybno)
4. Wojciech Milewski (Nowe Miasto Lubawskie)
5-8. Michał Świniarski (Żuromin), Krzysztof Krajewski (Gródki), Tomasz Nowocin (Lidzbark),
Bartłomiej Olszewski (Rybno)
9-12. Piotr Nowakowski (Działdowo), Łukasz Żywicki (NML), Grzegorz Krajewski (Gródki), Serafin
Reszka (Tereszewo).

Ogromne podziękowania dla kierownik OSiR w Rybnie Hanny Bem za gadżety oraz miłą atmosferę. Łukaszowi Witkowskiemu, właścicielowi firmy "Eurostyl", za ufundowanie pucharów oraz uczniom ZS w Rybnie za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.

Turniej został zorganizowany z okazji Światowego Dnia Tenisa. Popularność tego sportu rośnie z roku na rok dzięki sukcesom polskich graczy.

W Rybnie na przełomie 2016/2017 roku ze środków funduszu sołeckiego, został oddany do użytku pełnowymiarowy kort tenisowy o nawierzchni asfaltowej, co jest niewątpliwym krokiem naprzód, jeśli chodzi o propagowanie tenisa ziemnego. Zainteresowanie tenisem w naszej miejscowości jest bardzo duże, biorąc pod uwagę fakt, iż odbyły się już III edycje Ligi Tenisa Asfaltowego, które pomimo prowizorycznych warunków liczyły przynajmniej 15 zawodników, czego mogą nam pozazdrościć nawet większe okoliczne miasta. Corocznie od 4 lat, organizowane są także mecze między reprezentacją tenisistów z gminy Rybno oraz przedstawicielami sąsiednich miast.

informacja UG Rybno


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages