Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Maraton „Stop przemocy”

2017-04-03 08:20:23 (ost. akt: 2017-04-03 08:20:14)

Autor zdjęcia: archiwum stowarszyszenia

W Rybnie i w Działdowie odbyły się spotkania z młodzieżą w ramach kampanii społecznej „Mamy/prze/moc”. Organizatorem imprez było Stowarzyszenie „Wolność od Strachu” w Działdowie, które od 4 lat prowadzi działania edukacyjne i profilaktyczne na terenie powiatu działdowskiego.

Członkowie Stowarzyszenia przy ogromnym wsparciu sympatyków, władz miasta i gminy, licznych instytucji i organizacji, bibliotek, domu kultury, ośrodka sportu i rekreacji wykorzystują różne formy, aby dotrzeć z problemami przemocy do jak największej liczby odbiorców.

W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Działdowie uczniowie
z Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Grunwaldzkiej przedstawili prezentację multimedialną o przemocy.
W Ośrodku Sportu i Rekreacji Rybnie uczniowie i zaproszeni goście obejrzeli film „Inferno amore – nie milcz na mnie”, który niezwykle sugestywnie pokazuje przemoc w życiu codziennym.

Oba spotkania uświetnił artysta - osobowość telewizyjna Marek Piekarczyk,
który w swoim wystąpieniu skoncentrował się na zagrożeniach cywilizacyjnych wynikających np. z presji reklam, trendów mody destrukcyjnie wpływających na relacje między ludźmi, antagonizujących grupy społeczne, rodzących spięcia, agresywne zachowania. Przekonywał, że troska o siebie wymaga odwagi, aktywności i szacunku dla pracy.

Oba spotkania zakończyły się akcentem muzycznym w wykonaniu Marka Piekarczyka i młodych uzdolnionych muzycznie działdowian.

Optymizmem napawa fakt, że na spotkania przybyło wielu zaproszonych gości, którzy uznają przemoc za ważny problem społeczny i włączają się w działania zaradcze.

Członkowie Stowarzyszenia „Wolność od Strachu” w Działdowie dziękują wszytskim, którzy zaangażowali się w organizację spotkań, a szczególnie burmistrzowi Działdowa Grzegorzowi Mrowińskiemu i wójtowi Gminy Rybno Tomaszowi Węgrzynowskiemu za objęcie patronatem naszych imprez.


Maria Kolaj, wiceprezes Stowarzyszenia „Wolność od Strachu” w Działdowie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages