Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Otwarcie boiska trawiastego i III Seminarium naukowe w Szkole Podstawowej w Rumianie [zdjęcia]

2017-05-03 12:18:07 (ost. akt: 2017-05-03 09:50:04)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Nikogo nie trzeba przekonywać do tezy, że sport i wszelka aktywność fizyczna jest niezbędna do zdrowego życia współczesnego człowieka. Znamy powiedzenia "sport to zdrowie", czy inne mówiące, że ruch może zastąpić niemal każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu".

Troska o wszechstronny rozwój fizyczny młodego człowieka przyświecała twórcom III Seminarium naukowego pod hasłem "Aktywność fizyczna, a zdrowie człowieka", które odbyło się 26 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie.

Okazją stało się radosne wydarzenie dla lokalnej społeczności - oddanie do użytku trawiastego boiska do gry w piłkę nożną.
Seminarium otworzyła dyrektor Szkoły Hanna Kirchhof, która w ciepłych słowach powitała gości - władze samorządowe gminy Rybno, uczniów, rodziców, przedstawicieli instytucji kulturalnych, społecznych a także placówek oświatowych.

Pni dyrektor podkreśliła na wstępie, że w Szkole Podstawowej w Rumianie realizowana jest idea wszechstronnego rozwoju ucznia, a w poszukiwaniach nowatorskich metod, koncepcji nauczania, a także podjętych działań w Szkole zainspirował kadrę pedagogiczną fiński system edukacyjny. O założeniach, a zwłaszcza osiągnięciach i sukcesach Finlandii w dziedzinie oświaty przybliżył zebranym film Morgana Sperlocka "Świat bez tajemnic".

Interesujący referat przedstawiła pani doktor Alina Witkowska - Tatarek. W swoim wystąpieniu uwzględniła najnowsze spojrzenie na aktywność ruchową człowieka z punktu widzenia osiągnięć nauki, a zwłaszcza współczesnej medycyny. Pani doktor trafnie połączyła wyniki badań i poglądy naukowców z praktyczną wiedzą i w ciekawy sposób przedstawiła ważną rolę szeroko pojętej kultury fizycznej i różnorodnych form ruchu w aspekcie ogólnego stanu zdrowia społeczeństwa.

Pierwszą część seminarium zakończyła prezentacja multimedialna, obrazująca efekty sondażowych badań dzieci i młodzieży w zakresie preferowanych sposobów spędzania wolnego czasu oraz ich zainteresowań. Było to swoiste preludium do uroczystego otwarcia nowego boiska trawiastego. Dyrektor Szkoły Hanna Kirchhof przedstawiła genezę inwestycji podkreślając, że "Z inicjatywy pana Piotra Rydla i pana Piotra Kamińskiego powstał Komitet Budowy Boiska Trawiastego w Rumianie. Systematyczne spotkania, rozmowy, podejmowane i realizowane wnioski sprawiły, że w naszej Szkole został rozbudowany kompleks sportowy. Dziś mamy boisko wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej i boisko trawiaste do gry w piłkę nożną". Inicjatorzy i zarazem realizatorzy tego szlachetnego przedsięwzięcia, panowie P. Rydel i P. Kamiński włożyli wiele wysiłku, serca i wykonali ogromną pracę o znacznej wartości finansowej, za co nagrodzeni zostali gromkimi brawami i uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.

W dalszej części odbył się, przyjęty z ogromnym aplauzem, występ uczniów Szkoły w Rumianie. Zaprezentowano niezwykle efektowny program, w którym dominowały elementy gimnastyki artystycznej, oraz pełne dynamiki w sportowym rytmie układy taneczne.

Natomiast przedstawienie uczniowskie pt. "Na Olimpie" przeniosło widzów w czasy antycznej Grecji, gdzie narodziła się idea dzisiejszych igrzysk olimpijskich. Na scenie pojawiła się, wśród obłoków, podniebna siedziba bogów na szczycie potężnego Olimpu. Gromowładny Zeus siedział na swoim tronie w otoczeniu pozostałych, odzianych w białe togi, nieśmiertelnych Olimpijczyków. Bogowie z zainteresowaniem obserwowali z góry, co się dzieje w Rumianie i z radością przyjęli wieści o nowym boisku sportowym.

Bardzo miłym akcentem były prezentacje zaproszonych gości - uczniów z innych szkół gminy Rybno. Był to prawdziwy popis umiejętności i talentów sportowych wzbudzający prawdziwy podziw i emocje widowni.

Ostatnim punktem uroczystości było tradycyjne przecięcie wstęgi, a także poświęcenie boiska dokonane przez księdza dziekana Mirosława Owczarka.

Grzegorz Wiergowski


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. j23 #2236754 | 185.170.*.* 3 maj 2017 18:13

    Paranoja i obłęd boiskowy opanował tych ludzi, zero pożytku. Miały być budowane nowe drogi i sprowadzani inwestorzy aby ludzie mogli na miejscu pracować, dobrze zarabiać i godnie żyć.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages