Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Życzliwość i bezpieczeństwo w szkole, w domu i Internecie [zdjęcia]

2017-05-21 12:42:40 (ost. akt: 2017-05-21 10:56:56)

Autor zdjęcia: archiwum UG Rybno

W Szkole Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach odbyła się impreza, podsumowująca działania projektu edukacyjno-wychowawczego "Życzliwość nie rani, czyli o bezpieczeństwie w szkole, w domu i w Internecie", zmierzające do uzyskania Certyfikatu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie - Szkoła Promująca Bezpieczeństwo.

Zobacz także: Cztery pory roku – innowacja pedagogiczna w Szkole Podstawowej nr 4 w Działdowie [zdjęcia, film] Cztery pory roku – innowacja pedagogiczna w Szkole Podstawowej nr 4 w Działdowie [zdjęcia, film] W kwietniu odbyły się w Szkole Podstawowej nr 4 lekcje wpisane w innowację pedagogiczną. Wszystkie klasy drugie oraz klasa pierwsza poznawały „małą ojczyznę”...

Jej celem była popularyzacja wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z komputera i Internetu wśród rodziców oraz mieszkańców lokalnej społeczności. Na imprezę szkolną przybył Tomasz Węgrzynowski - wójt Gminy Rybno, radna z Gralewa Stacji i Rapat - Marzanna Borkowska, rada sołecka Żabin z Panem sołtysem Edmundem Gajkiem na czele, sołtys Gralewa Stacji - Jolanta Kępczyńska, członkowie Stowarzyszenia Żabianka z prezesem Mariuszem Kryską i Bożeną Rozentalską na czele, oraz przedstawiciel lokalnej prasy - Sylwester Kasprowicz. Licznie przybyli także rodzice i mieszkańcy miejscowości, z których dzieci uczęszczają do szkoły.

Przygotowano wystawę prac plastycznych, wykonanych w ramach konkursu plastycznego na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Zaprezentowano plakaty klasowe o tej tematyce oraz związane z tolerancją, gazetkę szkolną "Szkolniak", w całości poświeconą tematyce bezpieczeństwa w Internecie i cyberprzemocy. Uroczystość rozpoczęła się od quizu "Bezpiecznie surfuję po Internecie", w którym wzięły udział dwuosobowe drużyny z każdej klasy. Drużyna składała się z dziecka i rodzica lub dziecka i starszego rodzeństwa. Quiz przebiegał w formule teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Zwycięzcami zostali: Ola Rozwadowska z tatą Arturem, Kordian Sokołowski z tatą Andrzejem, Maja Osmańska z mamą Dorotą.

Następnie uczniowie kół teatralnych klas I-III i IV-VI, pod kierunkiem Bogumiły Grosz i Katarzyny Kramkowskiej zaprezentowali przedstawienie teatralne o korzyściach i zagrożeniach, związanych z komputerem i Internetem. Po przedstawieniu nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu na potrawę promującą bezpieczeństwo. Konkurs miał charakter międzyklasowy, potrawy przygotowali rodzice uczniów z poszczególnych klas. Potrawy były różnorodne: od tortów, ciast, babeczek po tortillę z nadzieniem i zapiekankę. Miały różne kształty, np. komputera, dekoracje zawierające hasła promujące bezpieczeństwo. Jury złożone z zaproszonych gości, przedstawiciela Rady Rodziców i S.U. oceniało wygląd potrawy i jej estetykę, pomysłowość, smak oraz sposób promocji bezpieczeństwa. I miejsce zajęła klasa 0B (potrawę przygotowały: Maria Szostek i Wioletta Banaszek), II miejsce: klasa II (potrawę przygotowała Joanna Sokołowska), III miejsce klasa I (potrawę przygotowała Iwona Mądzelewska).
Na zakończenie imprezy wręczono nagrody dla zwycięzców quizu, konkursu plastycznego i wszystkim uczestnikom konkursu na potrawę, po czym nastąpiła degustacja przygotowanych potraw.

- Wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację imprezy DZIĘKUJEMY. Wyrażamy również podziękowanie Karolowi Żórańskiemu - dyrektorowi Banku Spółdzielczego w Rybnie za wsparcie finansowe naszej imprezy, które przeznaczyliśmy na zakup nagród – Szkoła Podstawowa im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach.

Wioletta Oleksiak


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages