Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Z okazji Dnia Dziecka wycieczka do kina

2017-06-02 11:02:37 (ost. akt: 2017-06-02 11:03:37)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W czwartek, 1 czerwca dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach z okazji Dnia Dziecka pojechały do kina w Iławie na bajkę „Bociany”.

Wycieczkę ufundowało Stowarzyszenie „Żabianka” wraz z radnym Gminy Rybno – Grzegorzem Rozentalskim.
Bohaterem animacji studia Warner Bros jest ambitny korpobocian o imieniu Junior, przed którym otwierają się wrota do kariery na najwyższym stanowisku w firmie. Od szefowania dzieli go tylko jedno zadanie – musi pozbyć się mieszkającej od zawsze z bocianami 18-letniej Tulip. Jej historia jest naprawdę wzruszająca – w wyniku wypadku nadajnik z adresem, pod który miała zostać dostarczona, rozsypał się w drobny mak i dziewczynka nigdy nie trafiła do swojej rodziny.
Od zarania dziejów bociany przynosiły dzieci. Odkąd jednak ludzie wynaleźli ciążę i poród, biznes przestał się opłacać. Fabryka niemowlaków została zamknięta, a bociany przebranżowiły się w kurierów roznoszących paczki z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi. I tak bezduszny kapitalizm pokonał tradycję.

Opiekunami dzieci byli nauczyciele oraz pracownicy SP w Żabinach wraz z członkami Stowarzyszenia.


UG Rybno


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages