Polska Biega 2017 – ponad 100 uczestników

2017-06-06 12:18:36(ost. akt: 2017-06-06 12:19:28)

Autor zdjęcia: archiuwm UG Rybno

„Rybno Biega i Maszeruje” - pod takim hasłem odbyła się akcja „Polska Biega 2017”. Impreza miała miejsce 28 maja przy hali Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Oficjalnie akcję otworzył wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski. W akcji uczestniczyło ponad 100 biegaczy. Część biegaczy na sygnał gwizdka ruszyła na dystansie 3km, a druga część na stadion sportowy. Na mecie każdemu uczestnikowi został wręczony pamiątkowy medal, a dla pierwszych trzech kobiet i mężczyzn zostały wręczone upominki promujące powiat działdowski. Upominki zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Działdowie. Po biegu wszyscy uczestnicy i przybyli goście mogli zintegrować się przy wspólnym pieczeniu kiełbasek na ognisku. Nad bezpieczeństwem czuwali: Straż Pożarna i Policja oraz pielęgniarka - Urszula Zawadzka. Hanna Bem, kierownik OSiR w Rybnie serdecznie dziękuje wszystkim przybyłym zawodnikom, gościom oraz tym, którzy przyczynili się do organizacji akcji.