Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Hartowiada – 17 lat tradycji [zdjęcia]

2017-06-21 08:22:17 (ost. akt: 2017-06-21 08:29:28)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

Tradycją stało się już w Hartowcu organizowanie festynu „Hartowiada”. W tym roku odbył się on w niedzielę 4 czerwca pod hasłem: „Dla młodych, czyli dla nas samych”.

Hasło koresponduje z dbałością o zdrowie i zdrowy styl życia młodego pokolenia jako naszej przyszłości, nawiązuje do tych, którzy mimo upływu lat czują się młodzi, a przede wszystkim tłumaczy ideę zbiórki funduszy na remont zabytkowego spichlerza jako miejsca spotkań, edukacji, rozwoju i wypoczynku młodego pokolenia.

Organizatorami imprezy były: Rady Rodziców i Rady Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej i Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu we współpracy z Parafią p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hartowcu.

Głównymi celami festynu było: podkreślenie i wzmocnienie więzi rodzinnych, międzypokoleniowych i środowiskowych,
promowanie rodzinnego, aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, promocja zdrowia dla wszystkich w środowisku wiejskim, wdrażanie członków społeczności lokalnej do współpracy, wolontariatu, odpowiedzialności i świadomości partycypacji w działalności dla wspólnego dobra, promocja regionu jako miejsca aktywnego i zdrowego stylu życia.

Hartowiadę 2017 rozpoczęli przemówieniami dyrektor Bogusław Łukwiński i proboszcz Sławomir Skonieczka. Wszystkich uczestników przywitała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rybna, która umilała również czas między kolejnymi punktami programu. W części artystycznej odbyły się pokazy taneczne i gimnastyczne w wykonaniu uczniów SP i NG.

Dzieci przedszkolne zaprezentowały się w pięknym układzie choreograficznym do muzyki z filmu „Piraci z Karaibów”. Uczniowie starsi zatańczyli belgijkę. Ten prosty i atrakcyjny taniec spodobał się publiczności, która chętnie zaangażowała się w jego wykonanie razem z uczniami. Uczestnicy festynu mogli wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych. Dla dzieci przedszkolnych i w młodszym wieku szkolnym przygotowano blok gier i zabaw. Uczniowie starsi oraz gimnazjalni mogli się zmierzyć w zawodach sprawnościowych. Przygotowano również konkurencje dla dorosłych. Dodatkowymi atrakcjami były również: dmuchana zjeżdżalnia, przejażdżki motocyklem, malowanie twarzy, rzut młotkiem do telewizora, fotografie z postaciami z bajek – świerszczem Filipem i Minionkiem. Odbył się też pokaz żeglarski. Uczestnicy mieli możliwość popływać żaglówką, łódką lub kajakiem.

Niezwykle ciekawe dla widzów były pokazy walk rycerskich w wykonaniu XXVI Chorągwi Zamku Bratian. Rycerze włączyli również do zabawy publiczność.
Zgromadzeni goście mogli posilić się w barze „Dla każdego coś smacznego”. Była też kawiarnia oraz stoisko z artykułami spożywczymi.

W czasie trwania festynu odbywała się sprzedaż cegiełek z przeznaczeniem na zapełnienie „Spichlerza Dobra”.

Hartowiada 2017 rozbudziła wielkie zainteresowanie ze strony okolicznych mieszkańców, którzy licznie na nią przybyli wraz ze swoimi rodzinami. Cała impreza mogła się odbyć dzięki życzliwości i hojności sponsorów: Zakłady Mięsne J. Malinowski, Market „Rybka” M. Szczepańska, Kwiaciarnia „Amarylis” M. Wilbrandt, Firma Handlowo – Usługowa „Domex” S. Olszewska, Materiały Budowlane „Kamix” A. J. Kamińscy, Kasa Stefczyka o. Lubawa, Drogeria „Wiktoria” I. Jarzynka, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rybnie, Sklep Wielobranżowy B. Stanowicka, Neo System.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie.

Słowa podziękowania kierujemy również naszym sojusznikom: OSP Hartowiec, Sołectwu Hartowiec, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Rybno, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Rybnie i Gminie Rybno.

Bogusław Łukwiński
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages