Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Otwarcie boiska, turniej piłki nożnej i festyn rodzinny [zdjęcia]

2017-07-28 11:07:12 (ost. akt: 2017-07-28 09:30:28)

Autor zdjęcia: archiuwm UG Rybno

W Truszczynach odbyło się oficjalne otwarcie nowego boiska o nawierzchni naturalnej, turniej piłki nożnej o Puchar Sołtysa oraz festyn rodzinny.

Uroczystość otworzyła Maryla Kozłowska, sołtys wsi Truszczyny, która powitała wszystkich zaproszonych gości oraz mieszkańców Truszczyn, Zwiniarza i Dębienia. Następnie prowadząca przeszła do kolejnego punktu - uroczystego przecięcia wstęgi i otwarcia nowego boiska trawiastego. Wstęgę przecinali: wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski, radny Gminy Rybno Piotr Kamiński, ks. proboszcz Parafii p.w. Świętego Mikołaja Biskupa w Zwiniarzu Paweł Figurski oraz mieszkańcy wsi Truszczyny.

Następnie proboszcz poświęcił boisko, a sołtys wraz z wójtem wręczyli 48 mieszkańcom oraz 17 dzieciom podziękowania oraz nagrody za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność okazaną wsi Truszczyny.

Po części oficjalnej przyszedł czas na turniej parafialny dzieci zorganizowany przez radnego Gminy Grodziczno Mirosława Więckiewicza oraz turniej piłki nożnej o Puchar Sołtysa. W tym drugim udział wzięły cztery drużyny: Dębień (drużyna Piotra Kamińskiego), Dębień (drużyna Grzegorza Januszewskiego), Truszczyny (35 +) i Truszczyny (18 +). Zespoły rozegrały turniej systemem „każdy z każdym” 2x7 minut, a sędziami głównymi byli: Arkadiusz Długokęcki oraz Sylwester Kasprowicz.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Truszczny (35+) 7 pkt. (3:0)
2. Dębień (Januszewski) 7 pkt. (2:0)
3. Truszczny (18+) 3 pkt.
4. Dębień (Kamiński) 0 pkt.

Po wręczeniu ogromnego pucharu przez Marylę Kozłowską najlepszej drużynie turnieju, przyszedł czas na festyn rodzinny i na wspólną zabawę przy dobrej muzyce i obficie zaopatrzonym bufecie. Uroczystość zorganizowała Rada Sołecka wraz z Sołtys wsi Truszczyny i Ochotniczą Strażą Pożarną w Truszczynach. Nagrody dla dzieci zostały zakupione ze środków Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Podczas festynu można było także przejechać się kucykiem, a później na imprezę przyjechał Motoclub Wel, który zaprezentował swoje przepiękne maszyny.


informacja UG Rybno
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages