Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Druga wycieczka rowerowa „w zgodzie z naturą” [zdjęcia]

2017-07-30 09:00:00 (ost. akt: 2017-07-29 12:07:04)

Autor zdjęcia: archiwum UG Rybno

Odbyła się druga wycieczka rowerowa „w zgodzie z naturą”. Mimo deszczowej pogody uczestników wycieczki nie zabrakło - uczestniczyło 50 osób. Trasa wycieczki: Rybno, Grabacz, Kopaniarze, Rybno (13km).

Głównym celem wycieczki było poznanie walorów krajoznawczo turystycznych gminy Rybno, rozwijanie wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody, rozwijanie sprawności fizycznej i umysłowej, propagowanie zdrowego stylu życia, integracja zespołu.

Na trasie wycieczki uczestnicy w kolejności zatrzymywali się przy wyznaczonych punktach i pod kierunkiem Mariusza Sękowskiego, Jana Michalskiego z Nadleśnictwa Lidzbark, Mirosława Szczepańskiego – nauczyciela biologii i j. angielskiego, Piotra Hillar - właściciela gosp. ekologicznego i Justyny Podowskiej - druhny 18 DDW AŁSARTA działającej przy ZS Rybno uczestnicy mogli dowiedzieć się o ciekawostkach tych miejsc oraz zmierzyć się z rozwiązywaniem zadań.

Przystanki:
1. Sosna kołnierzykowata ( rozpoznawanie szyszek i liści drzew).
2. Punkt harcerski - szyfry.
3. Gospodarstwo ekologiczne p. M. P. Hillar - młyn wodny.
4. Jaz nad rzeką Wel.
5. Grzyboparking - rozpoznawanie grzybów.
6. Przystanek pod „ Krzyżem” - historia.

Po zaliczonych przystankach w miejscowości Kopaniarze na wszystkich uczestników czekała pyszna zupa, bigos, ciasto drożdżowe, kawa i herbata. Dzięki uprzejmości sołtysa wsi Kopaniarze Czesława Mederskiego uczestnicy mogli skorzystać z nowo powstałej altany wiejskiej. W czasie biesiadowania i integracji odbyły się konkursy wiedzowe dotyczące wiadomości z poszczególnych przystanków. Aktywność uczestników była bardzo imponująca. Za poprawne odpowiedzi uczestnicy otrzymali nagrody. Wśród uczestników również nagrodę otrzymał najstarszy oraz najmłodszy uczestnik wycieczki senior pani Kunegunda Gorczyńska, junior Marysia Rozentalska (lat 5) oraz najliczniejsza rodzina Państwo Dąbrowscy.

NAGRODY UFUNDOWALI:
- STAROSTWO POWIATOWE W DZIAŁDOWIE
- GMINA RYBNO
- OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W RYBNIE
- WELSKI PARK KRAJOBRAZOWY W JELENIU
- KATARZYNA PIOTR CHECHŁOWSCY
- MARIA RACZYŃSKA - RESTAURACJA „ŚWITEZIANKA”
- KRYSTYNA GONTARZ
- ALICJA PONIEWAŻ
- PIOTR HILLAR


Po wspólnej integracji uczestnicy wycieczki ruszyli dalej w drogę. Na metę dojechali cali i zdrowi. Nad bezpieczeństwem czuwali: straż pożarna i policja z Rybna oraz pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Rybnie - Alicja Gerlach.

– Dziękuję kierownikom kolumn Ewie Golder, Annie, Andrzejowi Rogożyńskim, Krzysztofowi Anisiewiczowi oraz pracownikom OSiR w Rybnie za bezpieczne doprowadzenie grup do celu. Dziękuję pracownikom OSiR za upieczenie pysznych ciast drożdżowych, a Marii Raczyńskiej za obsługę, pyszny bigos i zupę pomidorową. Dziękuję Patrykowi Rolkowskiemu za oprawę muzyczną, a Ryszardowi Modrzyńskiemu i Andrzejowi Jabłońskiemu za przywóz i odwóz ławek oraz stołów w wyznaczone miejsca. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za miła współpracę i mile spędzony czas. Do zobaczenia za rok. „Wspólna praca łączy” - Ulrich Parzany – ze sportowymi pozdrowieniami – kierownik OSiR w Rybnie Hanna Bem.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages